8 lutego 2024

Przypominamy o działalności Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych

Nasze Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych chętnie udzieli wsparcia psychiatryczno-psychologicznego każdej osobie pełnoletniej z powiatu grudziądzkiego oraz wąbrzeskiego, wymagającej pomocy w tym zakresie. 

Szanowni Państwo!
Każdy z nas wie ile osób w dzisiejszych czasach mierzy się z kryzysem psychicznym. Często takie osoby nie są w stanie poradzić sobie z problemem samodzielnie. Dlatego przypominamy, że nasze Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych chętnie udzieli wsparcia psychiatryczno-psychologicznego każdej osobie pełnoletniej z powiatu grudziądzkiego oraz wąbrzeskiego, wymagającej pomocy w tym zakresie. 
Celem działalności Centrum jest objęcie pacjenta kompleksową opieką psychiatryczną poprzez skierowanie go do odpowiednich specjalistów, poradni, oddziału szpitalnego, czy udzielenie porady psychiatrycznej lub psychologicznej.
Co należy zrobić w pierwszej kolejności?
Przede wszystkim należy zgłosić do Punktu Zgłoszeniowo-Koordynacyjnego (budynek M, parter). Nasi Specjaliści czekają na pacjenta od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00.
Punkt Zgłoszeniowo-Koordynacyjny jest miejscem zgłoszenia się pacjenta – osobiście lub telefonicznie pod nr nr tel. 56 641 4510/56 641 4376.
Nie obowiązują żadne skierowania. Nie trzeba zapowiadać swojego przyjścia, ani się rejestrować wcześniej. Do Centrum można przyjść w każdej chwili (w godzinach jego pracy), szukając pomocy dla siebie lub dla bliskiej osoby, której stan budzi niepokój. 
Pacjent może przyjść sam lub z bliskimi, żeby czuć się raźniej. Jeśli się zgodzi, bliska osoba będzie przy nim podczas konsultacji. Pacjent porozmawia ze specjalistą i zostanie przeprowadzony wywiad, w tym z bliskimi. 
Po ustaleniu, co się dzieje, opracowany zostanie plan leczenia. Jeśli przypadek zostanie uznany za pilny, leczenie wystartuje nie później niż 72 godziny od konsultacji w Punkcie Koordynacyjno-Zgłoszeniowym. Będzie ułożone tak, żeby jak najlepiej odpowiadało potrzebom pacjenta i pasowało do problemów, z którymi się boryka. 
Po więcej informacji, m. in. komu nie udzielamy świadczeń opieki zdrowotnej w ramach działalności Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych oraz co zrobić w przypadku, gdy pacjent nie może zgłosić się do nas samodzielnie – odsyłamy na naszą stronę internetową https://bieganski.org/pl/listc/15.
Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i działamy po to, aby Wam pomóc!

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy