Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/biegan00/public_html/wwwnew/wp-content/themes/szpital-grudziadz/vendor/roots/acorn/src/Roots/Acorn/PackageManifest.php on line 67

Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/biegan00/public_html/wwwnew/wp-content/themes/szpital-grudziadz/vendor/roots/acorn/src/Roots/Acorn/PackageManifest.php on line 75

Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/biegan00/public_html/wwwnew/wp-content/themes/szpital-grudziadz/vendor/roots/acorn/src/Roots/Acorn/PackageManifest.php on line 114
O nas - Szpital Grudziądz

Poznaj nasz szpital

O nas

Regionalny Szpital Specjalistyczny jest samodzielnym publicznym zakładem opieki zdrowotnej, pełnoprofilowym, pełniącym całodobowe ostre dyżury we wszystkich reprezentowanych specjalnościach, zabezpieczającym pod względem specjalistycznym wschodnią część województwa kujawsko-pomorskiego.

40 oddziałów szpitalnych

+43 000 pacjentów rocznie

+32 000 operacji rocznie

+1 mln badań rocznie

O szpitalu

Dlaczego warto skorzystać
z usług naszego szpitala?

Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu to jedna z najnowocześniejszych placówek tego typu w Polsce o łącznej powierzchni zabudowy 28.408,69 m2 i powierzchni użytkowej wynoszącej 96.010,06 m2. Jest to samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej, pełnoprofilowy, pełniący całodobowe ostre dyżury we wszystkich prezentowanych specjalnościach. Obszarem działania Szpitala jest region wyznaczony przez powiaty województwa kujawsko-pomorskiego oraz powiaty ościenne, ale także udzielane są świadczenia zdrowotne dla pacjentów z całej Polski i z zagranicy. Szpital w Grudziądzu zlokalizowany jest na obrzeżach miasta wśród lasów, w bliskim sąsiedztwie źródeł solankowych. Całość obiektów jest w pełni monitorowana, objęta siecią informatyczną. Pomieszczenia szpitalne mają najwyższy standard i wyposażone zostały w najnowszy sprzęt medyczny. Grudziądzki szpital to nie tylko 40 oddziałów łóżkowych w podstawowych, specjalistycznych, a nawet wysokospecjalistycznych dziedzinach, ale również zespoły poradni specjalistycznych i konsultacyjnych, a także ogrom placówek pełnego zaplecza diagnostycznego.

Nowoczesny ośrodek

Stawiamy na jakość i rozwój

Głównym celem dyrekcji placówki było zakończenie budowy szpitala oraz jego kompleksowa informatyzacja. Oba przedsięwzięcia po wielu latach udało się zrealizować. Całość obiektów jest w pełni monitorowana i objęta siecią informatyczną. W ciągu roku w szpitalu grudziądzkim hospitalizowanych jest 43 tysiące pacjentów, udzielanych jest kilkaset tysięcy porad i wykonywanych jest ponad milion badań.

Szpital w Grudziądzu jest jednym z niewielu posiadających certyfikaty i normy:

  • ISO 22000:2005 – „Żywienie zbiorowe pacjentów, gastronomiczna działalność usługowa na terenie Szpitala oraz na zewnątrz usługi cateringowe”
  • Szpital również wdrożył system zarządzania jakością. Zakres certyfikacji „udzielanie świadczeń medycznych w zakresie: diagnostyki, leczenia zachowawczego i zabiegowego stacjonarnego i ambulatoryjnego oraz transportu medycznego” zgodnie z wymogami normy ISO 9001:2015.

Sprawdź pełny plan szpitala

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Dowiedz się więcej

Wybitna postać

Patron szpitala

Władysław Biegański urodził się 28 kwietnia 1857 r. w Grabowie nad Prosną. Był lekarzem internistą, doktorem medycyny, logikiem, filozofem oraz działaczem społecznym. W każdej z tych dziedzin wyróżniał się jako wybitna postać.

W latach 1870-1875 Władysław Biegański uczył się w gimnazjum w Piotrkowie Trybunalskim. Zaraz po ukończeniu gimnazjum podjął studia medyczne na Cesarskim Uniwersytecie Warszawskim, które ukończył w 1880 roku. Na piątym roku studiów napisał pracę na konkurs zorganizowany przez Wydział Filozofii pt. Porównanie nauki o ideach Locka i Leibniza, za którą otrzymał wyróżnienie. W latach 1882 – 1883 odbył praktyki w Berlinie i Pradze. Po powrocie do kraju osiadł na stałe w Częstochowie, gdzie otworzył prywatną praktykę.

Został lekarzem szpitalnym i miejskim, w latach 1884-1910 był oddziałowym lekarzem na kolei warszawsko-wiedeńskiej, a w latach 1887 – 1905 pełnił funkcję lekarza fabrycznego (w fabrykach „Motte” i „Częstochowianka”).

Do 1907 roku sprawował urząd dyrektora szpitala miejskiego, który zreorganizował i przekształcił w liczący się ośrodek leczniczo-naukowy regionu. W latach 1901-1917 pełnił funkcję prezesa w Towarzystwie Lekarskim Częstochowskim (którego był inicjatorem i współzałożycielem).

Władysław Biegański był ponadto twórcą i prezesem Towarzystwa Dobroczynności dla Chrześcijan (1899-1901) oraz inicjatorem (1906) i pierwszym prezesem Oddziału Częstochowskiego Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego, a także popularyzatorem zagadnień higieny, (w 1901 roku założył Towarzystwo Higieniczne). Zajmował się niemal wszystkimi dziedzinami medycyny, szczególnie chorobami zakaźnymi, diagnostyką chorób i logiką w medycynie. Zajmował się także filozofią medycyny i należał do polskiej szkoły filozofii medycyny. Poświęcił się teorii poznania i genezie moralności. Swoje poglądy określał mianem prewidyzmu. Jego największe dzieła filozoficzne to: „Teoria logiki”, „Traktat o poznaniu i prawdzie” i „Prewidyzm i pragmatyzm”. Jako filozof uważany jest za najwybitniejszego przedstawiciela polskiej szkoły filozoficzno-lekarskiej. Zmarł 29 stycznia 1917 roku, został pochowany na częstochowskim cmentarzu Kule.

W dniu 12 czerwca 1953 roku dr Władysław Biegański został patronem Szpitala Miejskiego w Grudziądzu.

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy