Oddziały

Oddział anestezjologii i intensywnej terapii

Terapia na najwyższym poziomie

Poznaj działanie oddziału

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii zajmuje się kompleksową diagnostyką i leczeniem w zakresie:

  • anestezjologii – 22 stanowiska do znieczulenia,
  • intensywnej terapii – 14 stanowisk,
  • walki z bólem.

Anestezjologia wykonuje znieczulenia u osób dorosłych, takie jak znieczulenia ogólne, przewodowe i typu sedacja (uspokajające). Każde stanowisko wyposażone jest w nowoczesny aparat AVANCE lub PRIMUS z monitorowaniem Datex Ohmeda, co pozwala na ciągłe monitorowanie funkcji życiowych (EKG, inwazyjny pomiar ciśnienia tętniczego, OCŻ. BIS, temp., PCO2, SPO2, NMT).

W Oddziale Intensywnej Terapii leczonych jest rocznie około 380 osób. Są to pacjenci najciężej chorzy, w stanach bezpośredniego zagrożenia życia w przebiegu urazów, ciężkich zakażeń, ciężkich schorzeń systemowych oraz wielonarządowych, wymagających podtrzymywania funkcji życiowych metodami przyrządowymi i intensywną farmakoterapią oraz ciągłego monitorowania. 14 stanowisk intensywnej terapii wyposażonych jest w zintegrowany system monitorujący, nowoczesne respiratory, terapię nerkozastępczą oraz pełne wyposażenie transportowe, umożliwiające wykorzystanie możliwości diagnostyczno-terapeutycznych szpitala: tomografii komputerowej (CT), rezonansu magnetycznego (MRI), radiodiagnostyki z naczyniowymi badaniami kontrastowymi włącznie, metod radioizotopowych (medycyna nuklearna) itd.

Nowoczesny sprzęt i najlepsza kadra

Wykwalifikowana kadra

W oddziale zatrudnionych jest 15 specjalistów anestezjologii i intensywnej terapii oraz 11 rezydentów, a także 53 pielęgniarki, w tym 30 specjalistek w dziedzinie anestezjologii i intensywnej opieki, 3 ratowników medycznych, opiekun pacjenta, fizjoterapeuta i sekretarka medyczna.

Najwyższej jakości, nowoczesny sprzęt medyczny, dobrze wykształcona kadra oraz postępowanie według międzynarodowych standardów umożliwia zapewnienie chorym terapii na najwyższym poziomie.

Oddział posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia, włączony jest do ogólnopolskiego systemu wymiany danych. Ponadto od 15 lat jest współorganizatorem regionalnych konferencji naukowych (dla województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego), które z uwagi na wysoki poziom naukowy cieszą się bardzo dużą frekwencją.

Współpraca między jednostkami

Jednostki podległe

Poradnia Anestezjologiczna
Dowiedz się więcej
Poradnia Walki z Bólem
Dowiedz się więcej

Informacje o oddziale

Koordynator

lek. Piotr Kowalski
Specjalista anestezjologii i intensywnej terapii

Pielęgniarka oddziałowa

mgr Sylwia Dejewska
Specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii

Lokalizacja

Oddział znajduje się na II piętrze w budynku „B”

Znajdź nas na mapie

Realizujemy narodowy program
pakietu onkologicznego

Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Najważniejsze numery do oddziału

Dane kontaktowe

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy