Oddziały

Oddział Pulmonologiczny

Terapia na najwyższym poziomie

Oddział Pulmonologiczny

W Oddziale Chorób Płuc prowadzona jest diagnostyka i leczenie pacjentów z ostrymi i przewlekłymi chorobami nieinfekcyjnymi i infekcyjnymi układu oddechowego, w tym z gruźlicą płuc i pozapłucną. Ponadto w Oddziale prowadzona jest diagnostyka i leczenie powikłań po przebytym zapaleniu płuc o etiologii SARS-CoV-2. Przeprowadzana jest także diagnostyka obrazowa, bronchoskopowa i inwazyjna chorób nowotworowych układu oddechowego. Przy Oddziale funkcjonuje Pracownia Bronchoskopowa (wyposażona w wideobronchoskopy, ponadto Oddział oczekuje na zakup aparatów EBUS) oraz Pracownia Spirometryczna (wyposażona w spirometr i pletyzmograf). Oddział dysponuje także aparatem do diagnostyki zaburzeń snu (polisomnograf), wieloma urządzeniami do prowadzenia wysokoprzepływowej tlenoterapii oraz wentylacji nieinwazyjnej jak również aparatem do analizy parametrów krytycznych (radiometr). Oddział ściśle współpracuje z Kliniką Torakochirurgii w Centrum Onkologii im. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy dając możliwość szybkiej diagnostyki i leczenia operacyjnego chorób płuc.

Przy oddziale funkcjonuje Poradnia Chorób Płuc oraz Ambulatorium Pulmonologiczne, gdzie prowadzony jest program NFZ leczenia idiopatycznego włóknienia płuc.

W oddziale zatrudnionych jest dwoje lekarzy specjalistów w zakresie chorób wewnętrznych i chorób płuc, ponadto jeden lekarz specjalista chorób wewnętrznych i diabetologii, dwoje lekarzy specjalistów chorób wewnętrznych (w tym jeden w trakcie specjalizacji w zakresie chorób płuc), czternaście pielęgniarek i fizjoterapeutka.

Oddział prowadzi szkolenie zarówno dla lekarzy specjalizujących się w dziedzinie chorób płuc jak i chorób wewnętrznych (staż cząstkowy w dziedzinie pulmonologii). Ponadto szkoli lekarzy stażystów oraz studentów VI roku wydziału lekarskiego.

Kadra lekarska:

  • Koordynator Oddziału: lek Jarosław Chorchos

Asystenci:

  • lek Justyna Staszak
  • lek Małgorzata Karaś-Marciniak
  • lek Krzysztof Lackowski
  • lek Aleksandra Gurbin
Informacje o oddziale
KOORDYNATOR
lek. Jarosław Chorchos – specjalista chorób płuc
PIELĘGNIARKA ODDZIAŁOWA
mgr Bożena Kurzyńska
LOKALIZACJA
ul. Rydygiera 15/17
86-300 Grudziądz
Budynek O parter

 

Znajdź nas na mapie

Realizujemy narodowy program
pakietu onkologicznego

Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Najważniejsze numery do oddziału

Dane kontaktowe

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy