11 marca 2008

Zostań wolontariuszem !

Pierwsze certyfikaty kończące fachowe szkolenie dla wolontariuszy medycznych zostały rozdane. Wolontariusze przeszli szkolenie zorganizowane przez organizatorkę, pielęgniarkę Panię Magdalenę Pyszorę.Wolontariusz nie tylko podaje szklankę wody. Czasami ważniejsza jest rozmowa, bo osoba chora właśnie na nią czeka najbardziej” – dodaje koordynatorka.

Dziękujemy wszystkim, którzy chcę pomagać innym i czynię to tak po prostu … niby prosta rzecz a tak niezwykła!
Hospicjum Domowe tworzy grupa lekarzy i pielęgniarek, którzy zapewniają profesjonalne leczenie objawów nieuleczalnej choroby, udzielają wsparcia psychosocjalnego chorym i ich rodzinom ? w ich własnym domu.
Personel pomaga zwalczać ból wywołany chorobę nowotworową i innymi przewlekłymi chorobami. Niestety Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje pomocy dla osób z chorobami neurologicznymi, otępiennymi, dystrofię mięśni czy innymi chorobami o charakterze postępującym, ograniczającym życie. ?Zdarza się, że musimy odmawiać pomocy, gdyż nie ma na nią finansów- jednak nie chcemy się godzić na takie sytuacje? – mówi Piotr Wiśniewski, pracownik hospicjum, ?dlatego od kilku lat staram się pozyskać dodatkowe fundusze na pomoc kolejnym chorym, organizuję m.in. koncerty charytatywne?- dodaje.
Niezwykle ważną rolę zaczynają odgrywać wolontariusze zarówno Ci medyczni, jak i akcyjni. W marcu 6 wolontariuszy medycznych zakończyło specjalistyczne szkolenie obejmujące zajęcia teoretyczne i praktyczne. Prowadzili je lekarze i pielęgniarki specjalizujące się w opiece paliatywnej. Uczestnicy kursu otrzymali certyfikaty i już zaczęli odwiedzać chorych.
Koordynatorem szkolenia jest pielęgniarka, pani Magdalena Pyszora, która już zaprasza wszystkich chętnych, którzy ukończyli 18 lat na kolejne szkolenie.
Wolontariusze akcyjni natomiast będę pomagać w przygotowaniu imprez charytatywnych oraz zbierać podczas nich pieniążki. Już 8 młodych osób zgłosiło chęć uczestnictwa w tym projekcie. Wolontariuszem akcyjnym można zostać za zgodę rodziców już od 13 lat.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy