25 października 2012

Zmarł nasz lekarz, nauczyciel, przyjaciel – dr Bogdan Henryk Rodziewicz.

Urodził się w Niemeczynie na Litwie 23 października 1935 roku. Był absolwentem Państwowego Uniwersytetu w Wilnie i Akademii Medycznej w Warszawie.

W grudziądzkim szpitalu pracował od marca 1959 roku. Po uzyskaniu specjalizacji z pediatrii w 1965 roku, pracował w tzw. lecznictwie otwartym w gabinetach pediatrycznych, jednocześnie szkoląc się i przygotowując do zdania egzaminu specjalizacyjnego z zakresu anatomopatologii.
II stopień w dziedzinie anatomii patologicznej dr Bogdan Henryk Rodziewicz uzyskał w 1971 roku i w tym samym roku został kierownikiem Zakładu Anatomopatologii w grudziądzkim szpitalu.
Przez ponad 50 lat ten niezwykły człowiek leczył i diagnozował pacjentów. Był też nauczycielem dla wielu roczników młodych lekarzy i pielęgniarek.
Był znany jako człowiek o ogromnej wrażliwości społecznej. Pracował na rzecz społeczności lokalnej w ramach różnych organizacji. Lekarz nieprzeciętnie aktywny nie tylko zawodowo. Myślę, że zwyczajnie spełniał się robiąc cokolwiek bezinteresownie dla innych.
Dr Rodziewicz to człowiek dużego formatu.
Trudno będzie wypełnić pustkę po tak nietuzinkowym Człowieku.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą św. w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przy ulicy Chełmińskiej o godzinie 13.15 w piątek 26 października, pochówek – na cmentarzu przy ul. Cmentarnej.
Tekst: Małgorzata Kufel

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy