25 lutego 2015

Zaproszenie na badanie profilaktyczne z okazji Dnia Kobiet.

Badania profilaktyczne

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. Dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu już po raz kolejny proponuje zdrowotne obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet pod hasłem ?8 Marca DZIEŃ (ZDROWYCH) KOBIET?.

 Z OKAZJI DNIA KOBIET OPRÓCZ ŻYCZEŃ ?
 ZAPROSZENIE NA BADANIA PROFILAKTYCZNE

    

    Regionalny Szpital Specjalistyczny im. Dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu już po raz kolejny proponuje zdrowotne obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet pod hasłem ?8 Marca DZIEŃ (ZDROWYCH) KOBIET?. Z tej okazji zapraszamy Panie na bezpłatne badania profilaktyczne w sobotę 07. 03. 2015 r. od godz.09.00 do 13.00.

Na badania w tym dniu można zgłosić się bez wcześniejszej rejestracji. Należy mieć ze sobą dowód tożsamości, skierowanie nie jest potrzebne.

Miejscem wykonywania badań jest Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu,    ul. Rydygiera 15/17 (budynek D – poradnie specjalistyczne):

Poradnia Ginekologiczno – Położnicza (parter, pokój 009) zaprasza na badanie cytologiczne kobiety od 25 do 59 roku życia, które nie miały tych badań przez ostatnie  3 lata (ewentualny kontakt nr tel. – 56 641 41 87).

Pracownia Mammograficzna (II piętro, pokój 241) zaprasza na badanie mammograficzne kobiety (niezależnie od miejsca zamieszkania) od 50 do 69 roku życia, które nie miały tych badań przez ostatnie 2 lata oraz dodatkowo grudziądzanki od 40 do 49   i od 70 roku życia (ewentualny kontakt nr tel. – 56 641 46 16).

Proponowane badania stwarzają możliwość wykrycia i wyleczenia choroby w początkowym okresie rozwoju, na kilka lat przed wystąpieniem objawów klinicznych,     a także zdiagnozowania stanów, które nie leczone mogą doprowadzić  do powstania nowotworu.

W celu propagowania wśród kobiet zachowań prozdrowotnych, w wyżej wymienionych godzinach, zorganizowane będzie stoisko informacyjno-edukacyjne. Prowadzona będzie dystrybucja ulotek, kodeksów walki z rakiem dla dorosłych i dla dzieci . Prowadzony będzie także indywidualny instruktaż samobadania piersi. 

Mamy nadzieję, że skorzystają Panie z zaproszenia i wezmą udział w proponowanych badaniach właśnie 7 marca ? z okazji Święta Kobiet, które niejako naturalnie staje się okazją do rozmowy o problemach kobiet, m.in. zdrowotnych oraz do podejmowania działań na rzecz swojego zdrowia. Wykonanie badania będzie najlepszym prezentem     z okazji tego Święta.

Serdecznie zapraszamy.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy