14 września 2023

Zapraszamy na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku nowotworu głowy już 20 września!

W imieniu Zespołu Oddziału Otolaryngologicznego zapraszamy na bezpłatne badania profilaktyczne realizowane w ramach XI Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy I Szyi !

W imieniu Zespołu Oddziału Otolaryngologicznego zapraszamy na bezpłatne badania profilaktyczne realizowane w ramach XI Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy I Szyi!
Masz powyżej 40 lat i zaobserwowałeś u siebie jeden z wymienionych objawów, trwający powyżej 3 tygodni, nie będący wynikiem infekcji? Takich jak:
  • przewlekła chrypka
  • problemy z połykaniem
  • guz szyi
  • ból gardła
  • czerwone albo białe naloty w jamie ustnej
  • niegojące się owrzodzenie języka
  • niedrożność nosa lub krwawy wyciek z nosa
  • owrzodzenia skóry głowy i szyi
Zadzwoń do nas dnia 18 września 2023 r. (poniedziałek) w godzinach 8.00 – 14.00 pod nr tel. 56 6414228 i umów się na bezpłatne badanie laryngologiczne, które przeprowadzane będą 20 września br. w gabinecie nr 120, w Poradni Laryngologicznej Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego.

Czy wiesz że…

Oddział Otolaryngologiczny naszego Szpitala bierze od lat aktywny udział w Europejskim Programie Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Program powstał w oparciu o wytyczne Polskiej Grupy Badań Nowotworów Głowy i Szyi oraz EHNS (European Head & Neck Society) i jest pionierskim przedsięwzięciem również na skalę Europy.
Kilka słów o nowotworach głowy i szyi

W Polsce podobnie jak w innych krajach Europy, obserwuje się nowe zjawisko epidemiologiczne, określane jako „fenomen epidemiologiczny” tzn. wzrost liczby nowych zachorowań na nowotwory głowy i szyi u ludzi poniżej 40 r. ż., którzy nigdy nie palili, ani nie nadużywali alkoholu. Grupa ta określana jest jako młodzi dorośli. Badania naukowe wskazują, że czynnikiem potencjalnego ryzyka w tej grupie jest infekcja wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV).
Szacuje się, iż rocznie na nowotwory głowy i szyi umiera około 400 000 osób, a nowotwory te stanowią około 9% nowotworów złośliwych u mężczyzn i 5% u kobiet.
Są to nowotwory, które ze względu na swoje umiejscowienie, rozwijają się skrycie i wywołują objawy niecharakterystyczne, które również towarzyszą banalnym infekcjom górnych dróg oddechowych (ból gardła, ból podczas połykania, chrypka).
Wyniki leczenia chorych z nowotworami głowy i szyi w Polsce są wysoce niezadowalające, należą do jednych z najgorszych w kraju spośród wszystkich chorób nowotworowych. Związane jest to głównie ze znacznym zaawansowaniem choroby nowotworowej, z którym chorzy zgłaszają się do leczenia.
Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych badań. Wczesna diagnoza może uratować Ci życie!

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy