24 czerwca 2014

Zapraszamy na badania!

Wirusowe zapalenie wątroby typu B i C

Program wykrywania zakażeń WZW typu B i C
Regionalny Szpital Specjalistyczny im.dr W. Biegańskiego w Grudziądzu już po raz drugi przystąpił do realizacji Programu wykrywania zakażeń WZW B i C w województwie kujawsko-pomorskim, w zakresie przeprowadzania badań diagnostycznych krwi(w kierunku HBsAg i na obecność przeciwciał anty-HCV).Program finansowany jest ze środków województwa kujawsko-pomorskiego oraz samorządów terytorialnych, które przystąpiły do jego realizacji.

Głównym celem działania jest zwiększenie wykrywalności bezobjawowych zakażeń wirusowego zapalenia wątroby typu B i C oraz zwiększenie świadomości zdrowotnej w zakresie zapobiegania zakażeniom HBV i HCV, a w konsekwencji zmniejszenie zapadalności i śmiertelności na marskość wątroby oraz raka wątroby.
Adresatami programu są osoby zamieszkałe w województwie kujawsko-pomorskim, u których wcześniej nie stwierdzono wirusowego zapalenia wątroby.

Program obejmuje wykonanie 540 badań przesiewowych ? badania diagnostyczne krwi w kierunku wykrycia bezobjawowych zakażeń wirusowego zapalenia wątroby typu B i C. Gmina Miasto Grudziądz sfinansuje koszt badań dla 120 mieszkańców Grudziądza, a Powiat Grudziądzki dla 50 mieszkańców powiatu.

Koszt pozostałych badań, wykonanych u mieszkańców województwa, bez względu na miejsce zamieszkania, finansowany jest z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Świadczenia udzielane są bezpłatnie po okazaniu dowodu osobistego. Nie jest potrzebne skierowanie.

Program realizuje personel medyczny Laboratorium Analitycznego grudziądzkiego Szpitala. Miejscem poboru krwi do badań jest powyżej wymienione laboratorium, zlokalizowane przy ulicy Rydygiera 15/17 (blok B, I piętro). Nabór uczestników dla mieszkańców powiatu grudziądzkiego prowadzi samorząd lokalny pod nr tel. 56 45 14 431 lub 56 45 14 443.

Dla pozostałych osób nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja (ewentualny kontakt – nr telefonu 56 641 45 89).

Zapraszamy do udziału w przedmiotowym programie:od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00 – 16.00;
w soboty od godziny 10.00 do 14.00.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy