Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/biegan00/public_html/wwwnew/wp-content/themes/szpital-grudziadz/vendor/roots/acorn/src/Roots/Acorn/PackageManifest.php on line 67

Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/biegan00/public_html/wwwnew/wp-content/themes/szpital-grudziadz/vendor/roots/acorn/src/Roots/Acorn/PackageManifest.php on line 75

Deprecated: Using ${var} in strings is deprecated, use {$var} instead in /home/biegan00/public_html/wwwnew/wp-content/themes/szpital-grudziadz/vendor/roots/acorn/src/Roots/Acorn/PackageManifest.php on line 114
Zalecenia dla pacjenta przyjmowanego do zabiegu planowego - Szpital Grudziądz
7 czerwca 2021

Zalecenia dla pacjenta przyjmowanego do zabiegu planowego

Zalecenia na 14 dni przed przyjęciem do szpitala, na 2-3 dni przed przyjęciem oraz w dniu zgłoszenia się do przyjęcia w oddziale. 

Drogi Pacjencie,
Operacja planowa oznacza, że  nie jest pilna. Stan wymagający operacji może ograniczać życie i niekorzystnie wpływać na samopoczucie, ale nie zagraża życiu ani nie grozi takim zagrożeniem.
Przed przyjęciem do planowego zabiegu operacyjnego przestrzegaj następujących zaleceń:
Na 14 dni przed przyjęciem do szpitala:
◾️  Unikaj wychodzenia z domu do miejsc publicznych, poruszania się środkami transportu zbiorowego.
◾️  Unikaj kontaktów interpersonalnych innych niż domowe.
◾️  Pozostań w minimum 10 dniowej (optymalnie-14-dniowej) kwarantannie domowej wraz z domownikami.
◾️ Często myj i dezynfekuj ręce.
◾️  Telefonicznie poinformuj szpital o wystąpieniu objawów zakażenia (kaszel, gorączka, duszność) lub ekspozycji na wirusa SARS-CoV-2 (koronawirusa).
Na 2-3 dni przed przyjęciem:
◾️  Udaj się do Epidemiologicznego Punktu Pobrań badań SARS-CoV-2 (budynek M) celem wykonania testu na obecność wirusa. Zlecenie na badanie otrzymasz z Oddziału, do którego masz zaplanowane przyjęcie.
◾️  Tylko ujemny wynik testu warunkuje przyjęcie do szpitala na zabieg planowy. W przypadku braku możliwości zgłoszenia się na wykonanie badania w kierunku koronawirusa w wyznaczonym terminie, niezbędne jest dostarczenie w dniu zaplanowanego przyjęcia do szpitala ujemnego wyniku badania PCR w kierunku SARS-CoV-2, wykonanego maksymalnie 48 godzin wcześniej.
W dniu zgłoszenia się do przyjęcia w oddziale:
◾️  Pacjenci oczekują na przyjęcie w wyznaczonym miejscu w oddziale, w maseczkach jednorazowych, zachowując co najmniej 2 metrowy odstęp.
◾️  O ile to możliwe, należy przychodzić bez osób towarzyszących.
◾️  Należy zabrać ze sobą dokument potwierdzający szczepienie przeciwko COVID-19.
◾️  Sekretarka medyczna w Oddziale przed dokonaniem rejestracji pacjenta przeprowadza wywiad epidemiologiczny w kierunku podejrzenia zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
◾️  Przed wejściem do Oddziału każda osoba (pacjent) ma dokonywany pomiar temperatury ciała. Jeśli temperatura ciała pacjenta wynosi ≥ 37,5ºC i nie tłumaczy stanu chorobowego, z którym pacjent zgłasza się do zabiegu. Osoba dokonująca pomiaru udziela informacji o braku możliwości przyjęcia do szpitala. Zaleca się pacjentowi odbycie teleporady z lekarzem POZ.
◾️  Jeśli Twój wynik testu będzie pozytywny, zostaniesz przeniesiony na inny oddział lub skierowany do izolacji domowej, a operacja prawdopodobnie zostanie odroczona.
Postępowanie po przyjęciu do szpitala w oddziale:
◾️  Pacjent przyjmowany do szpitala przynosi maskę chirurgiczną – jedna maska na każdy dzień planowanego pobytu.
Maska jest każdorazowo zakładana w sytuacji:
▪️  przy opuszczaniu sali;
▪️  gdy w obrębie sali pacjent przebywa w mniejszej odległości niż 2 m od innej osoby;
▪️  gdy personel medyczny lub pomocniczy wchodzi na salę.
◾️  Opuszczanie sali przez pacjenta w trakcie pobytu należy ograniczyć do niezbędnego minimum.
◾️  Podczas pobytu w Szpitalu możesz nie mieć możliwości przyjmowania gości.
◾️  Jeśli istnieje ryzyko, że możesz mieć COVID-19, Twoja operacja prawdopodobnie zostanie odroczona, zwłaszcza jeśli masz inne problemy zdrowotne, które mogą zwiększyć ryzyko powikłań.
◾️  Twój lekarz powinien wyjaśnić, jak długo będziesz musiał pozostać w szpitalu po operacji/diagnostyce, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Jeśli jednak personel szpitala podejrzewa, że mogłeś mieć kontakt z osobą, która ma wirusa, termin planowanego wypisania Cię ze szpitala może się zmienić, ponieważ infekcja może mieć wpływ na Twój powrót do zdrowia.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy