16 maja 2008

Zakład Medycyny Nuklearnej – Otwarty !

28 maja został oficjalnie otwarty Zakład Medycyny Nuklearnej.

Na uroczystość przybyło wielu szacownych gości m.in Prezydent Miasta Grudziądza Robert Malinowski, Przewodnicząca Rady Miasta Małgorzata Kufel, Dyrektor Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Wiesław Kiełbasiński.

Konsultant Wojewódzki ds. Endokrynologii prof. dr hab. Roman Junik podkreślił, że sprzęt zakupiony do grudziądzkiego szpitala jest obok białostockiego najnowocześniejszy w kraju i dodał żartobliwie, że ” jak mercedes klasy 600″. Chwalił także warunki lokalowe i organizacyjne Zakładu, który mieści się na II pietrze w budynku poradni specjalistycznych.

Kierownik Zakładu, konsultant regionalny ds. medycyny nuklearnej i specjalista radiologii dr Stanisław Pilecki jest przekonany, iż za kilka lat medycyna nuklearna upowszechni się i będzie wykorzystywana w leczeniu licznych schorzeń z większości gałęzi medycyny. Grudziądzki szpital jest już na to przygotowany.

Dyrektor Szpitala Marek Nowak podczas uroczystości dziękował ordynatorowi Michałowi Sigurskiemu za tak dużą determinację w otwarciu tej jednostki oraz dyrektorowi Jaskulskiemu i doktorowi Stanisławowi Pileckiemu za wzorową współpracę.

Medycynę Nuklearną stosuje się w: endokrynologii, onkologii, nefrologii (przy ocenie czynności nerek), kardiologii (przy ocenie wydolności serca), neurologii i ortopedii (głównie stany kolanowe- zapalenia błon maziowych) oraz w badaniach laboratoryjnych, przy oznaczaniu niektórych substancji (hormonów, leków)

W zakładzie leczy się:
* łagodne choroby tarczycy – izotopem Jodu – 131 I
* przerzuty nowotworów do kośćca – izotopem Strontu 89 Sr
* przerzuty nowotworów do kośćca – izotopem Samaru 153 Sm

Zdjęcia z otwarcia zamieszczone są w galerii.

(bozenpa)

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy