11 czerwca 2024

Zabiegi PFA – jedna z najnowszych metod leczenia migotania przedsionków szansą dla naszych pacjentów

Z życia szpitala

Duet lekarzy kardiologów z naszego Szpitala tj. lek. Michał Szymczak oraz lek. Michał Karczewski wspólnie z prof. Serge Boveda przeprowadzili w ramach szkolenia zabiegi PFA (pulsed field ablation) w Clinique Pasteur Toulouse we Francji.

Prof. Boveda to jeden z prekursorów tej najnowszej metody leczenia migotania przedsionków na świecie, dlatego to duże wyróżnienie dla naszych lekarzy!

  • Co to jest metoda PFA?

To metoda, która polega na wykorzystaniu zjawiska elektroporacji w celu uzyskania trwałego I wybiórczego wyłączenia obszarów mięśnia sercowego odpowiedzialnych za powstawanie arytmii. Jest to pierwsza technika nietermalna, a więc niepowodująca zmiany temperatury tkanek serca. Dzięki temu jest wyjątkowo szybka i skuteczna.

Dobrą widomością dla naszych pacjentów jest fakt, że Kadra Oddziału Kardiologii, Kardiologii Inwazyjnej i Elektrofizjologii z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego planuje wprowadzić tę metodę w naszym Szpitalu! To pozwoli na skuteczniejsze i bezpieczniejsze wykonywanie procedur inwazyjnych, leczących migotanie przedsionków.

Gratulujemy naszym kardiologom zaangażowania w rozwijaniu umiejętności i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań w leczeniu naszych pacjentów!

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy