9 października 2012

wpis Mammografia cyfrowa Szpitala w Grudziądzu najlepsza w Polsce Program Wczesnego Wykrywania Tętniaka Aorty Brzusznej W Grudziądzkim Szpitalu

Badania profilaktyczne

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr W.Biegańskiego w Grudziądzu przystąpił do realizacji programu „Kujawsko-Pomorski Program Badań Przesiewowych w Kierunku Tętniaka Aorty Brzusznej” w zakresie przeprowadzenia badań przesiewowych (usg aorty brzusznej). Program finansowany jest ze środków województwa kujawsko-pomorskiego.

Głównym celem działania jest zwiększenie wczesnej wykrywalności tętniaków aorty brzusznej, a co się z tym wiąże także zmniejszenie śmiertelności związanej z jego pęknięciem oraz zmniejszenie umieralności zwizanej z operacją naprawczą.

Adresatami programu są mężczyźni w wieku 65 lat, palacze tytoniu. Wiek badanych określony jest na podstawie roku urodzenia (w roku 2012 będą to mężczyźni urodzeni w roku 1947).

Program obejmuje wykonanie 230 badań przesiewowych – usg aorty brzusznej – dla mieszkańców miasta Grudziądza 175 badań i dla mieszkańców powiatu grudziądzkiego 55 badań.

Badania wykonywane będą w Pracowni USG Zakładu Radiologii Ogólnej i Diagnostyki Obrazowej grudziądzkiego Szpitala, przy ulicy Rydygiera 15/17 (blok B. I piętro). Konieczna jest wcześniejsza rejestracja, nr telefonu 56-641-4609. Na badanie nie jest potrzebne skierowanie.

Proponowane badanie jest nieinwazyjne i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami dla zdrowia pacjenta.

Zapraszamy Panów do udziału w przedmiotowym programie.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy