27 września 2017

Wizyta chińskiej delegacji w szpitalu w Grudziądzu

Od kilku dni w szpitalu gościmy delegację chińskich lekarzy z miasta partnerskiego Nanning.

22 września do szpitala przyjechała dziesięcioosobowa delegacja lekarzy i przedstawicieli z miasta Nanning. Wizyta ta i wymiana – nasi lekarze pojadą do Chin w przyszłym roku – jest wymiernym efektem współpracy między Grudziądzem a Nanning.

Doktorzy z Chin będą przebywać w Grudziądzu przez trzy tygodnie. W tym czasie będą głównie pracować na kilku szpitalnych oddziałach: rehabilitacji, kardiochirurgii, chirurgii naczyń, kardiologii, neurochirurgi i ortopedii. Wymienią się doświadczeniami z naszymi lekarzami, poznają nasze procedury leczenia, będą obserwować skomplikowane operacje przeprowadzane na bloku operacyjnym i w salach hybrydowych.

Ponadto w trakcie ich pobytu zaplanowane są pokazy leczenia tradycyjnej chińskiej medycyny.
 
Chińska delegacja spotkała się już z prezydentem Robertem Malinowskim w poniedziałek i z wicemarszałkiem województwa Zbigniewem Ostrowskim we wtorek.

W środę z kolei odbyło się robocze spotkanie w gronie lekarzy z Polski i Chin, na którym rozmawiano o systemie służby zdrowia w naszym kraju, specyfice pracy poszczególnych oddziałów, problemach z jakimi borykają się lekarze i sukcesach jakie odnoszą. Sporo czasu poświęcono finansowaniu służby zdrowia, zakupom sprzętu medycznego, statystyce. Goście bardzo długo rozmawiali także o systemie informatycznym szpitala. Na ich pytania odpowiadali także kierownicy działów administracji szpitala.

A w czwartek 28 września, prawdopodobnie pierwszy raz w Polsce, za pośrednictwem mediów społecznościowych zaplanowana jest transmisja wideo – na żywo – pokazu zabiegów akupunktury.

Bądźcie z nami na Facebooku, zróbcie sobie krótką przerwę w pracy, w domu. Usiądźcie wygodnie przed monitorami, smartfonami i obserwujcie. Udostępnijcie też znajomym. Zaczynamy jutro (28 września) o 11.30. Do zobaczenia na fanpagu Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu!

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy