8 marca 2017

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podarowała szpitalowi aparat USG

To kolejny dar w ostatnich dniach przekazany szpitalowi w Grudziądzu. Sprzęt będzie służył na Oddziale Pediatrycznym.

Urządzenie z wyglądu nie przypomina tradycyjnych aparatów USG. To tak zwany ultrasonograf mobilny – bardziej poręczny i łatwiejszy w obsłudze. 
– Jest to pierwsze tego typu urządzenie w szpitalu w Grudziądzu. Bardzo mobilne, zapewniające szybką diagnozę pacjenta przy łóżku, potrzebne w nagłych przypadkach – mówi Dariusz Rogala, przedstawiciel firmy Philips, która dostarczyła sprzęt zakupiony przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
Ultrasonograf kosztował około 30 tys. zł i będzie służył badaniom dzieci na Oddziale Pediatrii, Gastroenterologii, Kardiologii, Neurologii, Endokrynologii i Diabetologii.

W oddziale tym leczone są m. in. schorzenia dróg oddechowych, przewodu pokarmowego, układu krążenia i układu moczowego, ostre i powtarzające się bóle w klatce piersiowej, wady serca, zaburzenia rytmu i przewodzenia, bóle brzucha, stany gorączkowe, nadciśnienie tętnicze, omdlenia, niedobory masy ciała i wzrostu.
 

Diagnozowane są schorzenia endokrynologiczne u wszystkich dzieci ze szczególnym uwzględnieniem wieku dojrzewania. Trafiają na niego mali pacjenci z cukrzycą oraz zaburzeniami emocjonalnymi, zaburzeniami zachowania, z przewlekłymi męczeniami, nadmiernym i upośledzonym łaknieniem, często występujące w okresie dojrzewania.

To kolejny w ostatnim czasie sprzęt przekazany przez WOŚP Regionalnemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Grudziądzu. Kilka dni temu na Oddział Dziecięcy trafiły kardiomonitory.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy