18 sierpnia 2020

Ważna informacja dla przyszłych rodziców.

Wytyczne, odnośnie porodów rodzinnych, obowiązujące w naszym Szpitalu – zgodnie z zaleceniami Konsultanta Krajowego w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie Perinatologii. 

Drodzy Rodzice ‼️
Zamieszczamy wytyczne, odnośnie porodów rodzinnych, obowiązujące w naszym Szpitalu – zgodnie z zaleceniami Konsultanta Krajowego w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie Perinatologii.
W związku z trwającą epidemią COVID-19, mając na uwadze zdrowie kobiet rodzących, ich noworodków oraz personelu medycznego, wprowadzamy kilka zasad dla osób towarzyszących:
▶️Konieczne jest wypełnienie ankiety epidemiologicznej w momencie przyjmowania do szpitala zarówno przez pacjentkę, jak i osobę towarzyszącą.
▶️Niezbędne jest, aby osoba towarzysząca przez cały czas pobytu w szpitalu nosiła maskę i rękawiczki (ewentualnie była przebrana w strój umożliwiający ochronę epidemiologiczną).
▶️Osoba towarzysząca powinna mieć aktualny wynik testu PCR w kierunku COVID-19, z okresu nie dłuższego niż maksymalnie 5 dni przed porodem. Wymaz można pobrać w dowolnym Laboratorium Mikrobiologicznym. Koszt badania ponosi osoba towarzysząca we własnym zakresie.
▶️Rodząca w towarzystwie osoby bliskiej powinna przebywać w pojedynczej, indywidualnej sali porodowej wyposażonej w oddzielny węzeł sanitarny.
▶️Osoba towarzysząca może zostać wpuszczona w momencie rozpoczętego porodu i powinna opuścić oddział w ciągu 2 godzin po porodzie.
▶️Osoba towarzysząca zostanie poinformowana przez personel o wdrożonych zasadach organizacyjnych i jest zobowiązana przez cały okres pobytu stosować się do zaleceń personelu medycznego. Osoba towarzysząca porusza się oraz przebywa w pomieszczeniach wskazanych przez personel Oddziału.
▶️Osoba towarzysząca nie opuszcza samowolnie wyznaczonej sali porodowej, a w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w porodzie rodzinnym informuje personel medyczny.
▶️Osoby pozostające w kwarantannie lub w trakcie izolacji, nawet w przypadku posiadanych ujemnych wyników badań w kierunku SARS-CoV-2, nie mogą uczestniczyć w porodzie i wchodzić na teren szpitala.
Prosimy Państwa o wyrozumiałość oraz współpracę z personelem. Tylko razem w pełni zachowamy tak ważne dla nas wszystkich bezpieczeństwo.
Źródło zdjęcia. PIxabay.com

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy