3 listopada 2017

Warsztaty w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu

Zaawansowane zabiegi laparoskopowe w urologii.

W dniach 23-24.10.2017 w Oddziale Urologii odbyły się Warsztaty laparoskopowe  w urologii dla lekarzy specjalistów oraz rezydentów, którzy chcieliby zapoznać się lub rozszerzyć swoją wiedzę w zakresie zaawansowanych operacji laparoskopowych  w urologii. Warsztaty zorganizowano we współpracy z Akademią Aeskulapa.

    

Aesculap Akademia została powołana do życia w 1995 w Tuttlingen, gdzie znajduje się siedziba firmy Aesculap. Działając na wszystkich kontynentach, we wszystkich  krajach w których obecna jest firma B. Braun, Aesculap Akademia stała się forum dla szkoleń medycznych i profesjonalnej edukacji uzupełniającej wiedzę akademicką.

    

Aesculap Akademia w Polsce działa od 2000 r. a od 2012 r. posiada centrum szkoleniowe w Nowym Tomyślu. W tym roku Akademia zaproponowała przeprowadzenie szkolenia praktycznego w Oddziale Urologii dla lekarzy urologów z ich aktywnym udziałem jako asysty w operacjach laparoskopowych. Szkolenie objęło dwa dni, w trakcie których przeprowadzono cztery operacje laparoskopowe (dwie prostatectomie radykalne u chorych z rakiem stercza, adenomektomię z powodu łagodnego przerostu stercza oraz częściową resekcję nerki z powodu guza), przerwy między zabiegami wypełnione zostały wykładami dotyczącymi technik operacyjnych oraz używanego instrumentarium laparoskopowego.

    

Operacje oraz wykłady dotyczące technik operacyjnych przeprowadzili dr. n med. Magdalena Mikulska Jovanović oraz dr Marcin Organek z Oddziału Urologii  naszego szpitala oraz prof Zbigniew Jabłonowski i dr Tomasz Konecki z I Kliniki Urologii, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej – Centralny Szpital Weteranów w Łodzi. Wykład dotyczący instrumentarium laparoskopowego używanego w przeprowadzonych operacjach poprowadziła instrumentariuszka naszego Oddziału mgr Joanna Jaskulska.

    

Prof Zbigniew Jabłonowski oraz dr Magdalena Mikulska Jovanović są również wykładowcami Akademii Aeskulpa prowadzącymi dwa razy w roku szkolenia w siedzibie akademii w Nowym Tomyślu w zakresie zaawansowanych technik laparoskopowych wymagających szycia laparoskopowego.

    

W warsztatach uczestniczyło czterech lekarzy (z Kliniki Urologii z Poznania, Szpitala Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Oddziału Urologii Szpitala w Sieradzu). Kolejna edycja szkolenia planowana jest w marcu 2018. 

         

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy