26 stycznia 2024

Trwa Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy

Media o nas

Zachęcamy do wykonywania cytologii i szczepień przeciw wirusowi HPV w naszym Szpitalu.

Dziś przypada piąty dzień Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem Szyjki Macicy – inicjatywy mającej na celu podkreślanie szczególnej roli badań profilaktycznych, które mogą uchronić przed diagnozą nowotworową, a nawet uratować życie wielu kobiet.
Jedną z podstaw profilaktyki jest regularne wykonywanie cytologii.
BEZPŁATNA CYTOLOGIA PŁYNNA (LBC)
W naszym Szpitalu w 2023 r. wykonaliśmy 1060 cytologii płynnych LBC! To ok. 2 razy więcej w porównaniu do roku 2022! 

Cieszymy się, że co raz więcej kobiet jest świadomych jak ważna jest profilaktyka. 
Pomimo wzrostu przeprowadzonych badań, niestety wciąż istnieje problem nie badania się wcale! A cytologia to naprawdę szybkie, bezbolesne i bezpieczne badanie komórek z szyjki macicy, które pozwala wykryć stany przednowotworowe i nowotworowe szyjki macicy, w czasie kiedy nie ma jeszcze żadnych objawów. 
Naprawdę nie ma co się bać! Tym bardziej, że rak szyjki macicy we wczesnym etapie jest wyleczalny w ponad 99% przypadków!
Już teraz zachęcamy Panie do zapisania się na bezpłatną cytologię do naszej Poradni Ginekologiczno-Położniczej (budynek D, parter, gabinet nr 2) pod nr tel. 56 641 4187 lub 56 641 4185. 
Badanie wykonywane jest w ramach Programu Profilaktyki Raka Szyjki Macicy i realizowane dla Pań w wieku 25-64 lata – raz na 3 lata. Panie poza kryterium wiekowym powinny wykonywać cytologię według wskazań swojego ginekologa.

SZCZEPIENIA PRZECIW WIRUSOWI BRODAWCZAKA LUDZKIEGO (HPV)
Oprócz cytologii warto pomyśleć o zabezpieczeniu swoich dzieci poprzez szczepienie przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV.  To najskuteczniejszy sposób zapobiegania zakażeniom HPV i chorobom nowotworowym w przyszłości.
 ​ ​ 
Wirus HPV odpowiada za zachorowania m. in. na raka szyjki macicy, a także inne choroby nowotworowe zarówno u kobiet i mężczyzn.
 ​ ​ 
Bezpłatne szczepienia obejmują dziewczęta i chłopców  w grupach wiekowych 12 i 13 lat. Dotyczą dzieci urodzonych w 2010 i 2011 roku. 
Szczepienia przeciw HPV wykonywane są w naszym POZ przy ul. Szpitalnej 6/8, w Punkcie Szczepień (pok. nr 014), w każdy wtorek w godzinach 11:00-12:00. 
Obowiązuje rejestracja:
  • telefoniczna pod nr 56 641 3799 lub osobiście w godz. 8:00-14:00;
  • przez infolinię 989 w godz. 7:00-20:00;
  • przez IKP.
Już dziś warto pomyśleć o przyszłości własnej i swoich dzieci. Badajmy się! 

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy