2 czerwca 2008

Trening czyni ratownika

W dniach 16-18 maja w Augustowie odbył się V Podlaski Rajd Ratownictwa Medycznego. Nasz szpital reprezentowały 3 ekipy ratownicze, jedna z Grudziądza i dwie z Brodnicy.

Ratownicy musieli zmierzyć się z różnymi zadaniami m.in. wezwanie do dziecka, które wypadło z okna, reanimacja osoby znajdującej się na wyspie (musieli dopłynąć łódką) czy też opatrzenie mężczyzny, na którego spadło piłowane drzewo. Jednak najwięcej emocji wywołało zadanie nocne. Należało zorganizować pomoc w wypadku, gdzie autokar przewożący cudzoziemców zderzył się z cysternę. Zadanie było utrudnione, gdyż pasażerowie autobusu byli spoza strefy Schengen, a wyciek z cysterny mógł spowodować skażenie.

Mimo, iż nasze ekipy nie stanęły na podium zaprezentowały się bardzo dobrze. Takie zawody to doskonała forma podnoszenia kwalifikacji i zdobywania nowych doświadczeń. Szczególnie w sezonie letnim, ratownicy muszę być przygotowani na różne sytuacje, gdzie przebywający nad wodę urlopowicze nie zawsze przestrzegają zasad bezpiecznego wypoczynku.

Wyróżnienie podczas Rajdu otrzymał pracownik naszego szpitala, Ratownik Medyczny z Brodnicy mgr Jarosław Kuc, który został najlepszym koordynatorem zadania nocnego. Dzięki tej wygranej zespół z Brodnicy otrzymał awans do Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Medycznym, które odbędę się pod koniec sierpnia w Białymstoku.

Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

(bozenpa)

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy