24 stycznia 2018

Tomasz Gollob pod opieką dr Adama Zaborowskiego wyleciał do Chin

Został już poddany pierwszym zabiegom akupunktury. Tomasz Gollob jest pod opieką wybitnych lekarzy, których gościliśmy w Grudziądzu jesienią.

W poniedziałek wicedyrektor Jarosław Boryń i dr Adam Zaborowski, ordynator Oddziału Neurochirurgicznego polecieli do Chin wraz z Tomaszem Gollobem i wiceprezydentem Markiem Sikorą. 

Żużlowiec, który wiosną ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi, jest po pierwszych zabiegach tradycyjnej chińskiej medycyny.

Miał wykonywaną między innymi akupunkturę. Odbyło się też konsylium lekarskie z udziałem najwybitniejszych profesorów chińskich, którzy ułożyli plan leczenia Żużlowca.

Pobyt Tomka w Chinach odbija się szerokim echem. Stan zdrowia Naszego Mistrza budzi zainteresowanie ogólnokrajowych mediów Państwa Środka.

W Nanning trwają też cały czas rozmowy na temat utworzenia w Grudziądzu ośrodka tradycyjnej chińskiej medycyny, który zajmowałby się akupunkturą i leczeniem przewlekłego bólu. Pomysł powstał kilka miesięcy temu, kiedy w Grudziądzu gościliśmy delegację chińskich lekarzy, którzy dziś zajmują się leczeniem Tomka.

Wu Juan, pani wiceburmistrz Nanning podczas spotkania z wiceprezydentem Markiem Sikorą oraz zastępcą dyrektora szpitala Jarosławem Boryniem wyraziła wolę jak najszybszego otwarcia ośrodka w Grudziądzu.

– Jesteśmy zadowoleni z rozmów z chińskimi partnerami w sprawie ośrodka. Wiele się o nim mówi tutaj w Nanning. Bardzo miło też wspominana jest wizyta chińskich lekarzy w naszym szpitalu – mówi Jarosław Boryń. – Trzymamy oczywiście mocno kciuki za Tomka. Po powrocie do Polski być może będziemy mogli powiedzieć coś o efektach jego leczenia.

Wicedyrektor i wiceprezydent wracają do kraju w przyszłym tygodniu. 

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy