30 stycznia 2018

Tomasz Gollob czuje się dobrze w Chinach. Lekarze są w stanie mu pomóc

– Choroba i stan Tomka są poważne. Ale w najbliższych tygodniach można liczyć na poprawę – relacjonował podczas konferencji efekty leczenia żużlowca dr Adam Zaborowski, ordynator Oddziału Neurochirurgicznego naszego szpitala.

Dziś w ratuszu (30 stycznia) odbyła się konferencja prasowa z udziałem delegacji, która poleciała z Tomaszem Gollobem do Chin oraz z inicjatorami całej akcji.
Tuż przed konferencją jej uczestnicy połączyli się z Tomaszem Gollobem.
– Tomek czuje się bardzo dobrze, pozdrawia wszystkich państwa i zapowiada, że będzie walczył o swoje zdrowie, że wierzy w chińską medycynę – przekazał dobre wiadomości Marek Sikora, wiceprezydent miasta.
Nad stanem zdrowia naszego mistrza dyskutowali wszyscy najwybitniejsi specjaliści z Nanning i regionu autonomicznego Guangxi liczącego ponad 50 mln mieszkańców. Profesorowie, a wśród nich były konsultant krajowy w dziedzinie akupunktury, zostali  zaproszeni przez Huang Ke, dyrektora jednego ze szpitali w Nanning, który jesienią gościł w naszym szpitalu w Grudziądzu wraz z delegacją chińskich lekarzy.
– Po zbadaniu dokumentacji Tomka, dyskusji, pierwszych badaniach, specjaliści chińscy uznali, że leczenie chirurgiczne jest już zakończone. Choroba jest bardzo poważna, ale w najbliższych tygodniach można na jakąś niewielką poprawę liczyć – przekazywał wiadomości z Chin dr Adam Zaborowski, ordynator Oddziału Neurochirurgicznego szpitala w Grudziądzu, który czuwał nad Tomaszem Gollobem przez pierwsze dni jego pobytu w Chinach. – Ustalono, że żużlowiec będzie leczony zabiegami akupunktury, masażu chińskiego, azjatycką rośliny moksą oraz przez iniekcje leków na bazie ziół chińskich. Podawano je z wielką dokładnością i uprzedzano, że na efekty trzeba poczekać.
Jednak leczenie Tomasza Golloba chińskimi metodami nie zakończy się tylko na pobycie w Azji. Wiosną do Polski przyleci trzech chińskich lekarzy: dwóch specjalistów od akupunktury, jeden od masażu oraz pielęgniarka. Ma to być zalążek zespołu, który będzie działał w ramach zapowiadanego wcześniej ośrodka leczenia bólu w Grudziądzu opartego na tradycyjnej chińskiej medycynie. List intencyjny w sprawie utworzenia ośrodka został podpisany jesienią w Grudziądzu.
– Dla Tomasza Golloba bardzo ważne jest to, aby po powrocie do kraju kontynuował leczenie w swoich rodzinnych stronach. A my niezmiernie cieszymy się, że nasza współpraca z partnerami z Chin może pomóc w jego terapii – mówił podczas konferencji Jarosław Boryń, zastępca dyrektora szpitala, który z ramienia szpitala koordynował wylot i był w stałym kontakcie ze stroną chińską.
Podczas konferencji obecni byli także Zbigniew Fijałkowski i Zbigniew Cichoracki, działacze klubu GKM Grudziądz inicjatorzy wyjazdu Tomasza do Chin. Podkreślali jak wielką rolę w przedsięwzięciu odegrał świat sportu i kibice, którzy wsparli finansowo wyjazd.
Koszty wyjazdu delegacji w największym stopniu pokryła fundacja Polskiego Związku Motorowego. W mniejszym stopniu samorząd i szpital.
Koszt leczenia i pobytu Tomasza Golloba w całości finansuje miasto Nanning.
– Za co serdecznie im dziękujemy – podkreślał podczas konferencji prezydent Robert Malinowski.

Łukasz Ernestowicz
fot. UM Grudziądz

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy