2 sierpnia 2007

Szybciej wybudują nam szpital

Media o nas

Na budowę lecznicy Ministerstwo Rozwoju Regionalnego da w br. 24 mln zł. Pieniądze jeszcze nie wpłynęły, ale budowa postępuje.

Firmy pracujące przy budowie szpitala nie czekają jednak, aż pieniądze będą przez ministerstwo przekazane. Już teraz wykonują najpilniejsze roboty. Akurat „Budopol” ma najmniej zadań, gdyż część budowlana inwestycji to teraz tylko 10 proc.

– Przygotowujemy głównie infrastrukturę techniczną, czyli instalacje elektryczne, wentylacyjne, gazowe i informatyczne. Musimy dokończyć szyby windowe, zamontować okna, wyposażyć kotłownię – objaśnia dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Biegańskiego Marek Nowak – pełnię też obowiązki dyrektora budowy, za tę samą pensję. Wszyscy oszczędzają, my też. Mniej pójdzie na utrzymanie administracji, więcej na samą budowę. Na wszystkie roboty i zakupy materiałów są przetargi. Nawet jak ekipa kładzie kable, to wyłania ich dostawcę poprzez przetarg.

Aktualnie przy budowie szpitala pracuje ponad 30 różnych firm, m.in. grudziądzki „Elektrochem”, zajmujący się instalacjami elektrycznymi. Jeszcze w tym roku przeniosą się z ul. Sikorskiego do Węgrowa oddziały laryngologii i okulistyki. Szpital ma być dokończony w ciągu dwóch lat. W 2008 r na tę inwestycje z budżetu państwa pójdzie 40 mln zł.
(marz)
fot. z zasobów własnych szpitala
Gazeta Pomorska z dnia 2.08.2007

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy