2 marca 2007

Sztuczna nerka na ratunek

Media o nas

Wczoraj oddziałowi nefrologicznemu Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu, przekazano nowoczesny sprzęt do hemodializy, który ufundowała firma Amgen Polska.

Grudziądzka lecznica jest jedną z szesnastu w całym kraju, która posiada stację dializ. Dzięki sztucznej nerce Fresenius 4008 S pacjenci z przewlekłą niewydolnością nerek mogą liczyć na jeszcze lepszą jakość zabiegów ratujących ich życie.
Wczoraj oddziałowi nefrologicznemu Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu, przekazano nowoczesny sprzęt do hemodializy, który ufundowała firma Amgen Polska.
– Obecnie dializujemy w cyklu przewlekłym stu sześciu pacjentów – mówi Sławomir Trudnowski, ordynator oddziału dializ. – To o jedenastu więcej niż we wrześniu, gdy przeprowadzaliśmy się ze starego oddziału szpitalnego w Grudziądzu, na Węgrowo. Sprzęt, który otrzymaliśmy, na pewno bardzo się przyda. Jest bezpieczny, a przede wszystkim nowoczesny. Spełnia również szereg standardów, które pozwalają na zahamowanie ewentualnych powikłań.

Hemodializa to zabieg ratujący życie, który zazwyczaj przeprowadza się trzy razy w tygodniu. Każdorazowo trwa od czterech do pięciu godzin.
Reklama

Z danych Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego wynika, że na schorzenia nerek cierpi ponad cztery miliony Polaków i z roku na rok notuje się tendencję wzrostową. Tym bardziej na każdym oddziale nefrologicznym potrzebny jest sprzęt najnowszej generacji.

– Jako innowacyjna firma biotechnologiczna skupiamy się nad tworzeniem przełomowych rozwiązań, między innymi, w obszarze nefrologii i onkologii – podkreśla Adam Zaorski, kierownik regionalny firmy Amgen. – Mamy nadzieję, że ufundowana przez naszą firmę maszyna będzie jak najlepiej i najdłużej służyła pacjentom.

Podczas uroczystości nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych, w imieniu których podziękowania złożyła Mariola Sokołowska.

– To ogromna pomoc dla grudziądzkiego oddziału nefrologicznego, a przede wszystkim chorych, którzy będą mogli korzystać ze sprzętu – mówi wiceprezydent Sokołowska. – Jednocześnie zwracamy się z prośbą o dalsze wsparcie i pamięć o naszej lecznicy.

Jak podkreśla ordynator Trudnowski, oddział, któremu przewodniczy, jest doskonale wyposażony w nowoczesny sprzęt i pacjenci mogą być spokojni o swoje bezpieczeństwo.

Jednak problemem, na który zwraca uwagę, jest niesatysfakcjonujący dostęp do najlepszych leków, uwarunkowany przede wszystkim wysoką ceną.
tekst i fot Aleksandra Pasis
Nowości Grudziądzkie z 2 marca 2007

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy