2 grudnia 2021

Szpital z Miastem Grudziądz w nowej odsłonie

Trwające od kilku miesięcy w Urzędzie Miasta prace, realizowane we współpracy z instytucjami i spółkami miejskimi, również z udziałem przedstawicieli naszego Szpitala, zaowocowały opracowaniem koncepcji zmian w identyfikacji wizualnej Miasta i jego jednostek. 

Szpital z Miastem Grudziądz w nowej odsłonie
Budowa silnej i pozytywnej marki Grudziądza, szersza promocja walorów Miasta oraz skuteczne działania informacyjne o sprawach ważnych dla Mieszkańców to najważniejsze cele przygotowanych przez Urząd Miasta Grudziądza zmian w obszarze komunikacji społecznej i identyfikacji wizualnej, które są obecnie wprowadzane. W projekcie uczestniczy również nasz Szpital, którego nowe logo wpisuje się w nową tożsamość wizualną Miasta i instytucji miejskich. 
Grudziądz to miasto o wyjątkowej historii, wspaniałej tradycji oraz wielkim potencjale rozwojowym. To miasto budowane od ponad 730 lat przez naszych przodków, piszących tę wyjątkową historię, a dziś tworzone przez nas wszystkich, którzy kochają Grudziądz. Czas pokazać naszą dumę, czas pokazać możliwości Grudziądza, czas pokazać, że to miasto otwarte! Miasto otwarte na turystów, otwarte na inwestorów, na nowych mieszkańców. Miasto otwarte na przyszłość, na innowacje, na sukces! – mówił Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, ogłaszając wprowadzenie zmian. 
Trwające od kilku miesięcy w Urzędzie Miasta prace, realizowane we współpracy z instytucjami i spółkami miejskimi, również z udziałem przedstawicieli naszego Szpitala, zaowocowały opracowaniem koncepcji zmian w identyfikacji wizualnej Miasta i jego jednostek  
 – Misją naszego Szpitala jest przede wszystkim niesienie pomocy Pacjentom z Grudziądza i regionu. Jesteśmy placówką, która bardzo mocno utożsamia się z dziedzictwem Grudziądza, ze sprawami jego mieszkańców i pełni ważną rolę na mapie instytucji miejskich. Cieszę się, że możemy również uczestniczyć w inicjatywie, które pomoże w lepszej komunikacji społecznej oraz w budowaniu silnej pozycji Miasta na arenie ogólnopolskiej. To będzie procentować także w działaniach Szpitala na rzecz rozwijania współpracy naukowej, edukacyjnej i innowacyjnej z naszymi partnerami z całej Polski – mówi Maciej Hoppe, Dyrektor Szpitala

Grudziądz – Miasto Otwarte
Zgodnie z przyjętymi założeniami wprowadzone zostanie stałe, szeroko promowane hasło, które brzmi: „Grudziądz – Miasto Otwarte”. 
Hasło Miasta nawiązuje do idei otwartości na rozwój, na przedsiębiorczość, na innowacje, a jednocześnie na turystów, inwestorów i nowych mieszkańców. W warstwie wizualnej hasło jest także nawiązaniem do nowego motywu w logotypie Miasta, którego pierwowzorem i inspiracją jest nasza Brama Wodna. 
Grudziądz – wspólny mianownik
Istotnym założeniem nowej identyfikacji wizualnej jest uporządkowanie 
i uspójnienie wszystkich logotypów oraz opracowań graficznych jednostek miejskich (instytucje i spółki), co pomoże w skutecznym budowaniu silnej i pozytywnej marki Miasta. Takie rozwiązania od dawna wprowadzane są z sukcesem w wielu miastach w Polsce, czego przykładem jest Miasto Kraków, realizujące spójną i konsekwentną politykę informacyjno-promocyjną i wizualną. W efekcie przygotowanych i wprowadzanych zmian nasze spółki miejskie i najważniejsze instytucje zyskają nową wspólną identyfikację wizualną z zachowaniem tożsamości każdego z tych podmiotów. Wspólnym mianownikiem działalności informacyjno-promocyjnej każdej instytucji musi być jednak GRUDZIĄDZ.
Informacja i promocja – z myślą o Mieszkańcach 

Wprowadzane działania w obszarze informacyjno-promocyjne mają pomóc w budowie pozytywnego wizerunku naszego Miasta w Polsce – a w dłuższej perspektywie – także zagranicą, ale również w odpowiednim informowaniu naszych Mieszkańców o sprawach ważnych dla nich. W tym celu efektywniej będą tworzone i wykorzystywane przez Miasto oraz jednostki miejskie kanały informacyjne w internecie i w przestrzeni miejskiej.  Działania związane z rozwojem odpowiedniej komunikacji z Pacjentami planuje wprowadzać w najbliższym czasie nasz Szpital
Nowe logo Szpitala 


Nowe logo naszej placówki nawiązuje do dotychczasowego motywu w logotypie: serce i zarys litery „B” (jak Biegański), łącząc w sobie jednocześnie założenia nowej wizualizacji Miasta – Brama Wodna. 
Łączymy tradycję i nowoczesność, nasze doświadczenia i innowacje – nowe logo oddaje naszą filozofię i misję działania. Mam nadzieję, że nowe logo spodoba się naszym Pacjentom i Pracownikom – dodaje dyrektor Maciej Hoppe. 

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy