22 listopada 2011

Szpital rozbudowuje się dla pacjentów

Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu jest w ciągłej rozbudowie, mającej na celu poprawę jakości świadczonych usług medycznych a także polepszenie komfortu Pacjentów, korzystających ze szpitala.

Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu jest w ciągłej rozbudowie, mającej na celu poprawę jakości świadczonych usług medycznych a także polepszenie komfortu Pacjentów, korzystających ze szpitala. To ciągłe dążenie do ulepszania systemu opieki zdrowotnej, poprzez unowocześnianie placówki, tworzenie nowych obiektów, mogących pomieścić większą liczbę pacjentów w lepszych warunkach, dających dostęp do najnowocześniejszej aparatury i dobrze zorganizowanego zespołu specjalistów.

Obrzeża głównego budynku szpitala są wielkim palcem budowy. Powstają obecnie:BUDYNEK TECHNICZNO-WARSZTATOWY

Jest to obiekt dwukondygnacyjny, o powierzchni 840 m2, który został włączony do istniejącej infrastruktury komunikacyjnej i połączony z istniejącymi budynkami szpitala tunelem komunikacyjno-instalacyjnym. Położony jest za budynkiem kuchni szpitalnej i stołówki. Znajdować będą się tam m.in. warsztat stolarski, spawalnia, warsztat urządzeń medycznych, pracownia aparatury medycznej, pracownia komputerowa.

BUDYNEK APTEKI SZPITALNEJ I LABORATORIUM MIKROBIOLOGICZNEGOCzterokondygnacyjny budynek o powierzchni 594 m2 znajduje się przed obiektem, w którym obecnie mieści się kuchnia wraz ze stołówką. Na parterze będą znajdowały się m. in.: Pracownie leków jałowych, Pracownia przygotowawcza, Pracownia leków pozajelitowych, Pomieszczenie receptury, Pracownia cytostatyków. Pierwsze piętro podzielono na dwie części, z czego jedną stanowił będzie Zakład Patomorfologii i jego laboratoria drugą zaś zajmie Bank Krwi wraz z Serologią. Na trzecim piętrze umiejscowione zostanie Laboratorium Mikrobiologiczne, które w zakresie ogólnych badań mikrobiologicznych wykonuje posiewy materiałów klinicznych i materiałów pobranych ze środowiska szpitalnego. W części ogólnej laboratorium będą udostępnione pomieszczenia dla Pacjentów przychodzących w celu pobrania materiałów do badań mikrobiologicznych.. Na ostatniej kondygnacji przewidziano miejsce dla urządzeń technicznych.
BUDYNEK PROSEKTORIUM

Niewielki, jednokondygnacyjny budynek prosektorium znajduje się po lewej stronie nowopowstałej Apteki Szpitalnej. Podzielony został na dwie strefy: dla personelu i dla interesantów (wraz z sekretariatem).
BUDYNEK PULMONOLOGII

Budynek przeznaczony na Oddział Pulmonologii o powierzchni użytkowej 3087 m2 będzie posiadał trzy kondygnacje. Jego lokalizację wyznaczono na terenie znajdującym się po prawej stronie wjazdu na parking główny szpitala. Obiekt ma mieć kształt litery „L” i zostanie połączony podziemnym korytarzem z budynkiem głównym. Na parterze zaplanowano część ambulatoryjną(poradnia) i izbę przyjęć z pokojami badań. Piętro zajmie oddział 37 – łóżkowy szpitala z wydzieloną zamkniętą częścią gruźlicy prątkującej.

wizualizacja:

BUDYNEK PSYCHIATRIIObiekt znajdował się będzie po prawej stronie wjazdu na szpitalny parking główny, na końcu działki budowlanej. Budynek ten zaprojektowano dla Pacjentów dorosłych oraz dzieci z oddziałami pobytu dziennego, oddziałami łóżkowymi, obszarem diagnostyczno-zabiegowym. Oddział będzie mógł przyjąć 80 Pacjentów na pobyt dzienny w części ambulatoryjnej oraz 164 Pacjentów w ramach oddziałów łóżkowych.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy