28 czerwca 2017

Szpital otrzymał najwyższy stopień zabezpieczenia zdrowotnego

Regionalny Szpital Specjalistyczny znalazł się na liście Ministerstwa Zdrowia tzw. Sieci Szpitali. – To sukces naszej kadry. Dziękuję całemu personelowi za pracę i zaangażowanie – mówi dyrektor Marek Nowak.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę szpitali, które znalazły się w wykazie lecznic zakwalifikowanych do poszczególnych poziomów podstawowego zabezpieczenia zdrowotnego.

Szpital w Grudziądzu jako jedna z czterech placówek w województwie został przypisany do najwyższego III stopnia. Co to oznacza dla placówki?
Przede wszystkim to, że „Biegański” został oceniony przez Ministerstwo jako szpital charakteryzujący się wieloma profilami specjalistycznymi. Jest spora szansa na większe środki finansowe z Narodowego Funduszu Zdrowia za realizowane świadczenia. NFZ ma przedstawić nowe propozycje we wrześniu.
Ustawa o sieci szpitali zakłada też zmniejszenie kolejek do poradni specjalistycznych. Według jej założeń do specjalistów będą kierować pacjentów teraz tylko i wyłącznie lekarze podstawowych ośrodków zdrowotnych, czyli przychodni POZ.    
– Ustawa i sklasyfikowanie szpitala w sieci na najwyższym poziomie gwarantuje także stabilne finansowanie szpitala na najbliższe lata – mówi Marek Nowak, dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. – To sukces naszej kadry. Dziękuję całemu personelowi za zaangażowanie. Pracowaliśmy na to przez ostatnie kilka lat.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy