6 kwietnia 2017

Szpital nie podpisze umowy ze Skoncentrowaną Dyspozytornią Medyczną w Toruniu

– Nie zgadzamy się na finansowanie tej jednostki z naszych funduszy – mówi Marek Nowak, dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu.

Zgodnie z wprowadzanymi zmianami w systemie, o tym gdzie i skąd wysłać zespół ratownictwa medycznego decydować mają tak zwane Skoncentrowane Dyspozytornie Medyczne. W województwie kujawsko-pomorskim działają dwie takie jednostki – jedna zlokalizowana jest w Bydgoszczy, a druga w Toruniu.
Szpital w Grudziądzu ma podlegać pod jednostkę w Toruniu.
– Na razie jednak wstrzymaliśmy się z podpisaniem umowy z dyspozytornią. Nie zgadzamy się na to, aby szpital ponosił koszty funkcjonowania tej jednostki – mówi Marek Nowak, dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu. – Rocznie musielibyśmy płacić za to około pół miliona złotych. Uważam, że dyspozytornie powinny być finansowane z systemu służby zdrowia, a nie z pieniędzy szpitalnych.
 
Do tej pory ambulanse pogotowia ratunkowego wysyłane były – na podstawie przyjętych zgłoszeń – przez lokalnych dyspozytorów, którzy doskonale orientowali się w terenie. Dyspozytornie te miałyby się teraz zająć m. in. kierowaniem karetkami transportowymi.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy