19 maja 2017

Szpital nie będzie odpowiedzialny za wysyłanie karetek podstawowych i specjalistycznych

22 maja wygaszona zostanie praca dyspozytorni szpitalnej w Grudziądzu w zakresie wysyłania do chorych i poszkodowanych podstawowych i specjalistycznych zespołów ratownictwa medycznego. Taka jest decyzja Ministerstwa Zdrowia i wojewody kujawsko-pomorskiego.

Do tej pory na obszarze powiatu grudziądzkiego i częściowo świeckiego oraz brodnickiego karetki pogotowia wysyłane były przez dyspozytorów Regionalnego Szpitala Specjalistycznego.
 
Ale od 22 maja szpitalna dyspozytornia będzie zajmowała się wyłącznie kierowaniem karetkami transportowymi. Natomiast wyjazdami karetek podstawowych i specjalistycznych kierować będzie na naszym terenie Skoncentrowana Dyspozytornia Medyczna w Toruniu.
To efekt wprowadzonych zmian w prawie oraz decyzji ministra zdrowia, wojewody kujawsko-pomorskiego i prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia – ustawie o Państwowym Ratownictwie Medycznym, rozporządzeń ministra, zarządzeń prezesa NFZ-u. 
22 maja nadzór nad systemem karetek pogotowia typu „P” i „S” (podstawowe i specjalistyczne) przejmie wojewoda. Szpital w Grudziądzu nie będzie miał żadnego wpływu na to jaka karetka zostanie wysłana po poszkodowanego. Organizacja pracy zespołów ratownictwa podstawowego i specjalistycznego nie będzie podlegała szpitalowi.
Szpital w Grudziądzu nie będzie też jednostką właściwą do składania skarg w przypadku wysłania karetki w niewłaściwe miejsce lub opóźnionego dojazdu.
Wszelkie skargi na działanie nowego systemu pracy zespołów ratownictwa „P” i S” należy kierować do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, któremu podlega Skoncentrowana Dyspozytornia Medyczna – do pani dyrektor Sylwii Sobczak. Sekretariat dyrektora szpitala, tel.: 56 67 93 500,  e-mail: sekretariat@wszz.torun.pl

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy