25 kwietnia 2017

Szpital chce sięgnąć po unijne i rządowe środki. Między innymi na modernizację oddziału ratunkowego i sterylizatornię

W aż pięciu konkursach w tym roku wystartuje Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu. Będzie ubiegał się o dofinansowanie zakupów sprzętu i inwestycji.

Pracownicy szpitala właśnie przygotowują dokumentację potrzebną do aplikowania o środki zewnętrzne. Z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego zamierzają pozyskać fundusze na zakup sprzętu do badań endoskopowych przewodu pokarmowego i nowoczesne wyposażenie neurochirurgicznej sali.

Z tego samego programu ma zostać częściowo sfinansowana budowa oddziału intensywnej terapii medycznej o III stopniu referencyjności – czyli najwyższym stopniu opieki medycznej w Polsce.

To nie koniec starań o pieniądze z europejskich funduszy. Również z RPO dotowana będzie gruntowna modernizacja sterylizatorni, która obecnie staje się przestarzała.

Szpital ubiega się także o fundusze potrzebne na nowy sprzęt dla oddziału ratunkowego. Tym razem zewnętrzne środki można zdobyć w rządowym konkursie, który ogłosił Minister Zdrowia.

– Te projekty i fundusze to oczywiście szansa dla szpitala. Od 2009 roku pozyskaliśmy ponad 30 mln zł na własny rozwój z różnych programów. Warto zabiegać o dodatkowe środki, bo szpital jest ciągle niedoinwestowany – mówi Marek Nowak, dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego. – Mam nadzieję, że uda się pozyskać pieniądze, choć w nowej perspektywie finansowej Unii jest to wyjątkowo trudne.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy