24 marca 2023

Szkolimy się – 2023-03-24

Wczoraj w naszym Szpitalu odbyły się warsztaty praktyczne leczenia ran dla pielęgniarek, pracujących  w oddziałach szpitalnych  i poradniach specjalistycznych, zorganizowane przez Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych. 

Wczoraj w naszym Szpitalu odbyły się warsztaty praktyczne leczenia ran, zorganizowane przez Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych. 
Szkolenie dedykowane było  pielęgniarkom, pracującym w oddziałach szpitalnych  i poradniach specjalistycznych, zajmujących się pielęgnacją pacjentów z ranami przewlekłymi typu odleżyna, stopa cukrzycowa, owrzodzenia żylne. 
Na szkoleniu omówiona została strategia TIME,  dobór specjalistycznych opatrunków do poszczególnych etapów miejscowego leczenia ran, wsparcie żywieniowe jako nieodłączny element kompleksowego postępowania z pacjentem długotrwale leżącym, a także prawidłowa dezynfekcja rąk w prawidłowym przygotowaniu do zabiegu operacyjnego.
Oprócz tego każda z pielęgniarek pod nadzorem specjalistów miała szansę samodzielnie opracować model rany, dobierając metody postępowania, stosując dedykowany opatrunek. 

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy