19 października 2022

Szansa dla pacjentów z rakiem prostaty

W Oddziale Urologii Ogólnej i Onkologicznej odbyła się prezentacja robota VERSIUS – systemu wykorzystywanego do operacji laparoskopowych w asyście robota w urologii, ginekologii i chirurgii ogólnej.

        W Oddziale Urologii Ogólnej i Onkologicznej odbyła się prezentacja robota VERSIUS – systemu wykorzystywanego do operacji laparoskopowych w asyście robota w urologii, ginekologii i chirurgii ogólnej.
W spotkaniu uczestniczyła Wiceprezydent Grudziądza, Pani Róża Lewandowska, Członkowie Rady Miejskiej Grudziądza oraz Z-ca Dyrektora ds. Operacyjnych, Pan Marek Kornet. Zaproszeni goście mogli zapoznać się z nowoczesnym urządzeniem oraz planowanym przez koordynator Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej, dr n. med. Magdalenę Mikulską-Jovanović rozwojem Oddziału, poprzez wprowadzenie procedur robotycznych.
Nasz Szpital chcąc rozwijać zakres wykonywanych procedur dla pacjentów z naszego regionu, planuje dołączyć do ośrodków w Polsce, wykonujących operacje w asyście robota.
Dobrą informacją jest fakt, że od 1 kwietnia 2022 r. pacjenci z rakiem prostaty nie muszą już płacić za zabieg prostatektomii radykalnej z użyciem robota medycznego i to właśnie ta procedura wykonywana byłaby w pierwszej kolejności.
Dzięki temu, pacjenci i lekarze mieliby możliwość skorzystania z tego nowoczesnego rozwiązania, które umożliwia przeprowadzanie operacji z jak najmniejszą ingerencją w ciało człowieka. Średnica otworu, przez który operujący lekarz uzyskuje dostęp do wnętrza ciała pacjenta porównywalnie wynosi mniej więcej tyle co średnica ziarnka grochu. Dla pacjentów oznacza to szereg korzyści zdrowotnych: 
  • zmniejszenie krwawienia,
  • redukcję bólu,
  • minimalizację ryzyka infekcji,
  • szybszą rehabilitację po zabiegu. 
W efekcie, pacjenci mogą skrócić swój pobyt w szpitalu i szybciej wrócić do codziennych zajęć, czy obowiązków zawodowych.
Z perspektywy zespołu chirurgicznego VERSIUS jest ergonomicznym rozwiązaniem, które dzięki obrazowi 3D w rozdzielczości HD oraz łatwemu sterowaniu narzędziami pozwala na poprawę wizualizacji tkanek, a przez to dokładność operacji oraz ogranicza fizyczne zmęczenie operatora.
Obecnie procedury robotyczne to przyszłość medycyny na całym Świecie. To również ogromna szansa dla naszych pacjentów. 

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy