30 czerwca 2017

System podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ) w rozbiciu na stopnie

W województwie kujawsko-pomorskim do tzw. sieci, czyli do podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ) zostało zakwalifikowanych 30 placówek.

Podstawowym kryterium jakie musiały spełnić placówki by znaleźć się w sieci były: umowa na leczenie w ostatnich dwóch latach, izba przyjęć, oddział intensywnej opieki i anestezjologii oraz SOR.

Wprowadzony został podział na trzy stopnie podstawowego poziomu zabezpieczenia zdrowotnego. W tym podziale znaleźliśmy się w III, najwyższym stopniu. Dodatkowo szpitale zostały podzielone na specjalistyczne poziomy zabezpieczenia zdrowotnego: pediatryczne, onkologiczne i/lub pulmonologiczne oraz ogólnopolskie.

W naszym województwie w III poziomie znalazły się obok naszego szpitala jeszcze trzy inne placówki: Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu, Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku.

– To sukces naszej kadry, dziękuję całemu personelowi za trud i zaangażowanie. Pracowaliśmy na to przez ostatnie kilka lat – mówi dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu.

Poniżej prezentujemy Państwu szczegółowe zestawienie przynależności do sieci w rozbiciu na stopnie i województwa.

System podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej (PSZ)

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy