7 kwietnia 2008

Światowy Dzień Zdrowia

Tegoroczne hasło: „Chrońmy zdrowie przed wpływem zmian klimatycznych”.

Efekt cieplarniany spowodował, iż w ciągu stu lat temperatura na ziemi podwyższyła się o ok. 1 stopień C. Skutki są następujące:

– lodowce topnieję, a dotychczas żyznym glebom grożę susze
– huragany i powodzie pustoszę zamieszkane tereny, odbierając życie ludzkie
– coraz więcej szkodliwych związków znajduje się w powietrzu: dwutlenek siarki, tlenki azotu, tlenek węgla, kadm, ołów, ozon troposferyczny
– miejski hałas powoduje osłabienie słuchu, a nawet zaburza funkcjonowanie organizmu
Do tego pospiech i stres…

Co my możemy zrobić:

* Pamiętajmy o segregacji odpadów i starajmy się wytwarza ich mniej. Plastikowa torebka, którą dostajemy w sklepie nie jest niezbędna.
* Wyłączajmy światło, nie tylko w łazience czy piwnicy. Jesteśmy otoczeni kolorowymi diodami komputera, telewizora czy radia. Prawie 45 procent energii, jakę zużywają te aparaty jest pobierana w czasie ich ?czuwania?.
* ładowarki do telefonów komórkowych umieszczone na stałe w gniazdkach elektrycznych pochłaniają 95 procent przepływającej przez nie energii podczas gdy nic nie ładuję.
* Często przegrzewane są mieszkania. A wystarczy obniżyć temperaturę o 1 stopień, żeby zaoszczędzić nawet 7 procent energii grzewczej.
* żyjąc w biegu należy pamiętać, że bogactwo dostępnych produktów z jednej strony umożliwia bardzo zdrowe odżywianie, z drugiej jednak może prowadzić do nadwagi i otyłości. Mówiąc inaczej – nie wystarczy jeść, trzeba się odżywiać!

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy