18 października 2021

Spotkanie fizjoterapeutów metody Vojty

W sobotę 9 października br. w Zakładzie Fizjoterapii odbyło się szkolenie dla fizjoterapeutów metody Vojty oddziału kujawsko-pomorskiego.

        W sobotę 9 października br. w Zakładzie Fizjoterapii odbyło się szkolenie dla fizjoterapeutów metody Vojty oddziału kujawsko-pomorskiego. Organizatorem spotkania był Pan Tomasz Rybkiewicz, fizjoterapeuta, specjalizujący się rehabilitacją dzieci w naszym Szpitalu. Szkolenie, które opierało się na praktycznej pracy z pacjentem, poprowadził  międzynarodowy nauczyciel IVG Pan Grzegorz Serkies.
Metoda Vojty to rodzaj terapii stosowanej przy rehabilitacji dzieci w przypadku schorzeń o podłożu neurologicznym. Diagnostyka metodą Vojty jest powszechnie wykorzystywana do wczesnego rozpoznawania zaburzeń rozwoju motorycznego, aby jak najszybciej (w ciągu pierwszych 6 miesięcy życia) można było wprowadzić właściwą terapię, która w porę zapobiegnie manifestowaniu się „nieprawidłowych sekwencji ruchowych” i da maksymalną szansę na pełne usprawnienie.
Terapia kojarzona z płaczem, jeśli prowadzona jest prawidłowo i dostosowana do potrzeb dziecka, nie jest bolesna. Ból jest przeciwwskazany, ponieważ blokuje przepływ informacji w ośrodkowym układzie nerwowym.
  • Źródło informacji – https://www.vojta.com/pl/

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy