4 lutego 2015

Sport to zdrowie i poczucie satysfakcji!

Grudziądzki Szpital ma swojego mistrza w tenisie ziemnym.


      Przykładem jak można łączyć pasje sportowe z trudnym i odpowiedzialnym zawodem lekarza jest Piotr Danielewicz, specjalista kardiolog, kierownik Pracowni Hemodynamicznej. W minionym roku, reprezentując Szpital w Grudziądzu, zdobył on tytuł mistrza Polski w grze podwójnej mężczyzn w Halowych Mistrzostwach Polski Lekarzy w tenisie ziemnym, które odbywały się w Stalowej Woli. To jednak nie wszystkie tytuły przywiezione z tych zawodów przez naszego lekarza. Dużym sukcesem było również zdobycie wicemistrzostwa Polski w kategorii Open mężczyzn oraz wicemistrzostwa w kategorii wiekowej powyżej 35 lat mężczyzn. Piotr Danielewicz oba te finały przegrał z wielokrotnym mistrzem Polski, zawodnikiem będącym również wielokrotnym mistrzem świata. Prócz rozgrywek tenisa ziemnego wśród grupy zawodowej lekarzy, Piotr Danielewicz bierze także udział w cyklu turniejowym mistrzostw Grudziądza, rozgrywanym od maja do października, gdzie również ma na koncie tytuł wicemistrza naszego miasta. Choć Piotr Danielewicz uprawia tenis ziemny z sukcesami od ponad dwudziestu lat, jego największą pasją jest alpinizm. Te dwie dyscypliny sportu dzieli jeszcze pomiędzy narciarstwem wysokogórskim, kolarstwem i żeglarstwem.


        Sport to zdrowie i poczucie satysfakcji, ale także niezawodny sposób na odreagowanie stresów dnia codziennego, zwłaszcza tych związanych z ratowaniem ludzkiego życia i zdrowia.


      Serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów sportowych i mamy nadzieję, że będą one stanowiły motywacje dla innych do uprawiania sportu i prowadzenia zdrowego trybu życia. Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy