1 grudnia 2016

Sesja Rady Miejskiej z dnia 30.11.2016 roku

„Nie brakowało przeszkód, kłód rzucanych Naszemu Dyrektorowi pod nogi…….”

Szanowni Państwo,

Wczoraj odbyła się Sesja Rady Miejskiej, w której uczestniczyli pracownicy Naszego Szpitala. Jednym z punktów był I etap restrukturyzacji zobowiązań inwestycyjnych. Uczestnicy Sesji Rady Miejskiej mogli przekonać się o atmosferze nienawiści i arogancji. Nie było ani jednej wypowiedzi dotyczącej pacjentów, pracowników. Zobojętnienie części Radnych wobec ludzkich spraw sięgnęło zenitu, według maximy ,,po nas choćby potop”.
Nie było miejsca na merytoryczną dyskusję, dlatego uznałem, że moje wystąpienie nie będzie dla części Radnych słyszalne. Wiele razy tłumaczyłem, dlaczego należało wziąć kredyt i dokończyć budowę. Ten Szpital dziś funkcjonuje, a jego poziom broni się sam.

Mam pytanie, czy boiska sportowe budują sportowcy, to dla czego Szpital mają budować pracownicy i pacjenci. My płacimy podatki i one powinny do Nas w części wrócić w postaci Szpitali, dróg, szkół. Arogancja wystąpień i mowa nienawiści bierze się z bezradności. Ci Radni już od lutego, mieli okazję i szansę wprowadzenia swojego programu naprawczego i pozyskania środków finansowych czego nie uczynili. Nikt im nie przeszkadzał, nie było znienawidzonego przez część Radnych Nowaka i o tym nie  wolno nam zapominać, gdyż lepsza zmiana może okazać się dla Szpitala zgubna. Niektórym zależy, aby zniszczyć część Naszego szpitala na korzyść Torunia czy Bydgoszczy. Proszę Was opamiętajcie się i miejcie trochę więcej szacunku dla mieszkańców, pacjentów.
Ja nie uchylam się od odpowiedzialności za Nasz szpital, mam projekt na restrukturyzację zobowiązań inwestycyjnych, mam w sobie tyle sił, aby chronić Nasz Szpital od głupoty i nienawiści. W tym planie nie ma zwolnień, nie ma prywatyzacji jest dalsza troska, abyście pensję otrzymywali w terminie, pacjenci mieli zapewnione leczenie. Należy mieć w sobie więcej empatii, ludzkich wartości od egoizmu i nienawiści. Przypomnijcie sobie Państwo jak wyglądał szpital za czasów Prezydentury Andrzeja Wiśniewskiego, jaką sytuację wytworzono w Szpitalu od lutego, jaka jest nerwowość wierzycieli i jaka wiarygodność kontrahentów.
Przewodniczący Rady Społecznej Szpitala Pan Maciej Glamowski przez 8 lat jest Przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów Rady Miejskiej Grudziądza i dzisiaj twierdzi, że jest niczemu winny i stwarza obraz żony Cezara.
Ci Państwo chcą mojego odejścia, ale mnie od lutego do maja nie było, co zrobili, a może ja przeszkadzam w realizacji czyichś własnych planów i interesów, dlatego nie dam Wam powodów do realizacji Waszych celów. Problem chorego człowieka i wysoko wykwalifikowanej kadry jest nadrzędny. Polityka nienawiści, apokalipsy, wrogości  są prawem systemów , które kiedyś odrzuciliśmy. Dlatego apeluję do Nas wszystkich wytrzymajmy próbę czasu, bo prawda zawsze jest jedna.
Proszę lokalnych polityków, aby nie przeszkadzali w uporządkowaniu zobowiązań szpitala, aby nie niszczyli reputacji Naszego szpitala, aby nie siali strachu wobec pracowników i pacjentów. Gdzie byliście Państwo jak trzeba było kończyć budowę szpitala, pozyskiwać kadrę, budować bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców Naszego Rejonu.
Myślę, że musicie Państwo znać listę Radnych, kto jak głosował i dokonajcie własnej oceny i oceńcie cele ich działania.

GŁOSOWALI PRZECIW                           GŁOSOWALI ZA
                     
   
Rohde Piotr                                                 Goszka Arkadiusz 
                              
Glamowski Maciej                                      Smolarek Tomasz
                 
Wiśniewski Andrzej                                   Jezierski Piotr
             
Czepek Marek                                           Czepek Michał
                                 
Gurbin Szymon                                         Iwanowska Joanna
               
Totleben Marek                                          Poliński Wiesław                
               
Ossowska-Neumann Małgorzata             Żebrowski Mariusz
           
Kosiński Krzysztof                                     Napolski Paweł
                 
Kowarowski Łukasz                                  Ogonowska Edyta

Szymański Sławomir                                Kopkowski Jakub

Makowska Marzena                                  Nowak Krystyna
                                                                 

Zapytajcie ich Państwo dlaczego są przeciwni dobrych rozwiązań.

Proszę pracowników i mieszkańców Naszego Miasta dokonajcie oceny – to mamy, to wiemy, a co będzie, gdy dalej do walki politycznej będzie używany Szpital jako gwarant dla Naszego wspólnego dobra.
Życzę Państwu więcej odwagi i determinacji w utrzymaniu Waszych miejsc pracy i reputacji Naszego szpitala.
Ps. Całkowity przychód szpitala wynosi około 240 mln zł. Szpital co roku na wynagrodzenia i lokalne zakupy wydaje około 150 mln zł. Licząc od tego podatki do kasy Miasta wpływa około 9 mln zł, a pomoc Miasta dla szpitala w odrzuconym planie wynosiła około 12 mln zł, to o co ta awantura oceńcie sami. W wyniku licznych telefonów od mieszkańców wyjaśniam i to również wczoraj na Sesji wyjaśniał Pan Prezydent, że ten projekt finansowy jest bezpieczny dla szpitala i budżetu Miasta. Jest to jedynie przeksięgowanie zobowiązań, które poprawią wynik finansowy Szpitala, a z drugiej strony nie zmusza Miasta do spłaty ujemnego wyniku tj. 35 mln zł. Nieprzyjęcie tego projektu ma ogromny skutek zmniejszający działalność Miasta w takich sferach jak: oświata, sport, kultura i inne inwestycje.
Czy warto realizować własne cele kosztem Naszego Miasta, Naszego Szpitala i Nas samych.

Marek Nowak
Dyrektor Szpitala
          

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy