21 kwietnia 2021

Rozwój kadr medycznych i współpracy naukowej w Szpitalu w Grudziądzu

21 kwietnia 2021 r. podpisano List Intencyjny pomiędzy Regionalnym
Szpitalem Specjalistycznym im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu,
Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie i Prezydentem Miasta Grudziądza.

Najważniejsze cele podpisanego dzisiaj Listu to:


➡ współpraca w obszarze medycznego kształcenia podyplomowego lekarzy oraz pozostałego personelu medycznego


➡  poszerzanie zaplecza klinicznego oraz badawczo-dydaktycznego,


➡stałe podnoszenie poziomu jakości świadczeń zdrowotnych udzielanych w powiązaniu ze specjalistyczną dydaktyką medyczną.


Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, prof. dr hab.n.med Ryszard Gellert, Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego oraz Maciej Hoppe, Dyrektor Szpitala w Grudziądzu jednogłośnie stwierdzili, że dzisiejsze wydarzenie to ważny krok w rozwoju naukowo-dydaktycznym grudziądzkiej Lecznicy.


– Naszą misją jest poszerzanie oddziaływania w zakresie podyplomowego kształcenia medycznego  w wielu regionach w Polsce. Znakomita baza medyczna, infrastruktura kliniczna i kadra Szpitala w Grudziądzu dają ogromne możliwości podyplomowego kształcenia medycznego oraz rozwoju współpracy naukowo-badawczej – powiedział dziś podczas podpisania Listu Intencyjnego w Szpitalu prof. dr hab.n.med. Ryszard Gellert, Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.


Rozwój planowany jest poprzez czynne zaangażowanie pracowników medycznych Szpitala w proces podyplomowego kształcenia lekarzy, inicjowanie i prowadzenie działalności dydaktycznej w dziedzinie nauk medycznych, a także współpracę z pracownikami naukowymi Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w zakresie korzystania z danych klinicznych dotyczących przebiegu i wyników leczenia pacjentów Szpitala do celów naukowych.


– Pragnę podkreślić, że możemy zaoferować w ramach planowanych działań nie tylko znakomitą bazę medyczną, ale także ogromną pasję naszej kadry do realizacji projektów naukowych i poszerzania kompetencji w różnych formach kształcenia – powiedział Maciej Hoppe, Dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu.

Normal
0

false
false
false

PL
X-NONE
X-NONE

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standardowy;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:8.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:107%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:”Times New Roman”;
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;
mso-ansi-language:PL;}


Szpital i CMKP przy wsparciu Miasta Grudziądza planują wspólny rozwój współpracy z krajowymi i zagranicznymi ośrodkami medycznymi i dydaktycznymi, w szczególności poprzez wymianę pracowników, wymianę dydaktyczną i zawodową, wspólne inicjatywy profilaktyczne, medyczne, dydaktyczne i wdrożeniowe, służące poprawie jakości świadczeń zdrowotnych i dydaktyki medycznej, w reprezentowanych specjalnościach i dziedzinach.

– Nasz szpital ma znakomite doświadczenia, dobre tradycje naukowe i ambitne plany rozwojowe. Bardzo się cieszę, że dziś otwieramy kolejny, niezwykle obiecujący etap działalności naukowo-dydaktycznej, który pomoże budować coraz silniejsze kadry medyczne i rozwijać potencjał naukowy placówki. Bardzo dziękuję CMKP za wolę współpracy i życzę wielu znakomitych efektów dla dobra nauki i mieszkańców Grudziądza oraz całego regionu. – powiedział podczas spotkania Prezydent Miasta Maciej Glamowski

Podczas dzisiejszej wizyty Profesor Ryszard Gellert miał okazję zapoznać się z  infrastrukturą szpitalną. Nasz gość zwiedził m.in. Centralną Sterylizatornię, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, sale hybrydowe w Oddziale Kardiochirurgii, Aptekę Szpitalną oraz Oddział Dializ.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy