10 lutego 2023

Rozpoczynamy operacje radykalnej prostatectomii w asyście robota Versius!

Od 15 lutego br. rozpoczynamy operacje radykalnego usunięcia prostaty u pacjentów z nowotworem złośliwym stercza.

W poniedziałek 13 lutego 2023 r. spodziewamy się dostarczenia systemu robotycznego Versius firmy CMR Surgical Cambridge do Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej naszego Szpitala – w ramach umowy dzierżawy. 
 
Robot zostanie zadokowany i przetestowany na sali operacyjnej dnia 14 lutego br. Jest to tzw. „dry run” – suchy rozruch.
Od 15 lutego br. rozpoczynamy operacje radykalnego usunięcia prostaty u pacjentów z nowotworem złośliwym stercza. Operacje zostaną wykonane przez lekarzy Oddziału Urologii Ogólnej i Onkologicznej dr n. med. Magdalenę Mikulską-Jovanovic i lek. Marcina Organka, którzy przeszli wraz z zespołem pielęgniarskim sal operacyjnych pełny cykl szkolenia wymagany do obsługi robota Versius. 
W pierwszych operacjach naszym lekarzom będzie towarzyszyło dwóch doświadczonych w operacjach robotycznych urologów – preceptorów z Bełchatowa i Gdańska:  dr n. med.  Mateusz Jobczyk oraz dr n. med. Jakub Kłącz. 
Kwalifikacje do zabiegu odbywają się w Poradni Urologicznej (parter, pokój nr 8 w każdą środę w godzinach 11:00 – 14:00. Pacjent musi stawić się osobiście ze skierowaniem na Oddział Urologii Ogólnej i Onkologicznej i całą dokumentacją medyczną jeżeli taką posiada.
Operacje w asyście robota przeprowadzane będą w naszym Szpitalu co miesiąc w cyklach 7-10 dniowych.
To przełomowe wydarzenie we wprowadzanych przez nasz Szpital rozwiązaniach technologicznych. Cieszymy się, że udało nam się dołączyć do ośrodków wykonujących operacje w asyście robota. To wielki krok i nadzieja dla naszych pacjentów!

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy