17 stycznia 2024

Rozpoczęliśmy cykl spotkań z uczniami SP nr 21 w Grudziądzu w ramach Dni Przedsiębiorczości

Dziś nasz Szpital odwiedziła jedna z siódmym klas Szkoły Podstawowej nr 21 w Grudziądzu. Było to pierwsze spotkanie w ramach cyklu zajęć, jakie planujemy dla uczniów tej szkoły.

Dziś nasz Szpital odwiedziła jedna z siódmym klas Szkoły Podstawowej nr 21 w Grudziądzu. Było to pierwsze spotkanie w ramach cyklu zajęć, jakie planujemy dla uczniów tej szkoły. Ich celem jest zobaczenie Szpitala „od środka”, poznanie zawodów zarówno medycznych, jak i niemedycznych oraz przyjrzenie się pracy naszej kadry. 
Bardzo zależało nam, aby oprócz samej prezentacji wybranych jednostek Szpitala, młodzież mogła aktywnie włączyć się w zajęcia i wyjść z nową, przydatną wiedzą. 
Dlatego też nasze spotkanie rozpoczęło się od pokazu udzielania pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni Szpitalnego Oddziału Ratunkowego opowiedzieli oraz zaprezentowali jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy dorosłemu, jak i niemowlęciu. Mówili o tym, jak zachować się w przypadku np. zadławienia. 
Zaangażowali również każdego z uczniów do ćwiczeń na fantomie. To bardzo ważne, aby młodzi ludzie znali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, a większość wykonywała te czynności po raz pierwszy!
Tym bardziej cieszymy się, że młodzież je poznała.
Po spotkaniu z ratownikami medycznymi uczniowie w mniejszych grupach:
  • odwiedzili Szpitalny Oddział Ratunkowy, zapoznali się z wyposażeniem karetki, obejrzeli lądowisko dla Pogotowia Lotniczego;
  • poznali pracę Laboratorium Analitycznego oraz Centralnej Sterylizatorni;
  • mieli okazję zobaczyć jak funkcjonuje nowoczesny system dystrybucji leków Unit Dose w naszej Aptece Szpitalnej;
  • przyjrzeli się pracy Działu Aparatury i Sprzętu Medycznego. 
To był bardzo owocny dzień!  SP nr 21 w Grudziądzu mamy nadzieję, że wizyta w naszym Szpitalu była ciekawa. Staraliśmy się ze wszystkich sił.
 
Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia! 

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy