8 października 2021

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego pierwszym laureatem nagrody Grudziądzkiego Flisaka

6 października br. w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odbyła się uroczystość uhonorowania Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego poprzez wręczenie Grudziądzkiej Nagrody Flisaka –  jako podziękowanie za zaangażowanie w walkę z COVID-19. 

      6 października br. w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu odbyła się uroczystość uhonorowania Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego poprzez wręczenie Grudziądzkiej Nagrody Flisaka –  jako podziękowanie za zaangażowanie w walkę z COVID-19. W imieniu personelu Szpitala statuetkę z rąk Prezydenta Grudziądza Pana Macieja Glamowskiego odebrał Dyrektor Szpitala Pan Maciej Hoppe. Z tej okazji odbył się również specjalnie dedykowany „Koncert dla Biegańskiego” z gościnnym udziałem zespołu Eljazz . W uroczystości udział wzięli pracownicy naszego Szpitala, osoby związane z kulturą oraz przedstawiciele radnych i lokalnych władz z Prezydentem Grudziądza Panem Maciejem Glamowskim oraz Wiceprezydentem Grudziądza Panią Róża Lewandowska na czele. 
Nagroda Grudziądzkiego Flisaka jest nagrodą miejską przyznawaną za szczególne zasługi społeczne, gospodarcze i kulturalne. Flisactwo kojarzone jest z tradycją ciężkiej i ofiarnej pracy, a Nagroda jest wyrazem wdzięczności lokalnej społeczności dla wszystkich tych osób, stowarzyszeń i organizacji, które za sprawą podejmowanych działań nadały Grudziądzowi blasku, uczyniły go miejscem szczęśliwszym i piękniejszym. Przesłaniem Nagrody jest potrzeba nagłaśniania dobrych inicjatyw i pomysłów oraz godnych postaw i zachowań, co z kolei sprzyja budowaniu pozytywnych wzorców w życiu miasta i jego mieszkańców.
To prestiżowe wyróżnienie jest podsumowaniem ciężkiej pracy, jaką nasz personel włożył w walkę z pandemią COVID-19, kiedy będąc na pierwszej linii frontu narażał swoje zdrowie oraz życie. To szczególna nagroda, symbol wielkiego zaangażowania w ludzkie życie. 
Bardzo dziękujemy za to niezwykłe wyróżnienie!
fot. Karol Piernicki – Urząd Miejski w Grudziądzu 

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy