21 czerwca 2017

Radioembolizacja w szpitalu w Grudziądzu

Szpital w Grudziądzu – po przeprowadzonych w ostatnich tygodniach pierwszych zabiegach – kontynuuje radioembolizację raka wątroby.

Radioembolizacja to stosunkowo nowy sposób leczenia. Polega na podaniu bezpośrednio do zaatakowanego nowotworem narządu promieniotwórczych pierwiastków. Zabiegi te – od dłuższego czasu wykonywane na Zachodzie – w Polsce stosowane są rzadko i na razie tylko w formie badania klinicznego.
W kwietniu w szpitalu w Grudziądzu przeprowadzono pięć radioembolizacji raka wątroby, które sfinansowała zagraniczna firma z Wielkiej Brytanii wytwarzająca mikrosfery z izotopem itru – pierwiastkiem stosowanym w tej metodzie. Zabiegi odbywały się w ramach przygotowań do badania klinicznego EPOCH, były nadzorowane przez osoby szkolące, specjalistów szkolących lekarzy na całym świecie. Jest to bardzo innowacyjna metoda stosowana od ponad 10 lat w Europie Zachodniej, nowa w Europie Środkowo-Wschodniej. 
– Sprawdziliśmy się, zarówno jeśli chodzi o sprzęt jak i nasz personel. Nasz szpital został zakwalifikowany do stałego programu radioembolizacji i będziemy te zabiegi kontynuować – mówi lek. med. Wojciech Wolff, ordynator Oddziału Chirurgii Onkologicznej szpitala w Grudziądzu.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy