22 stycznia 2024

Przebrani za superbohaterów umyli okna oddziałów pediatrycznych naszego Szpitala!

Już pod raz drugi na terenie naszego Szpitala odbyła się akcja Alpinistów dla WOŚP.

Spiderman, Batman, Jednorożec, Pikachu – to postaci, które dzieci mogły zobaczyć podczas kolejnej akcji Alpinistów dla WOŚP, polegającej na umyciu okien pediatrycznych oddziałów szpitalnych z zastosowaniem specjalistycznych technik dostępu linowego.
Akcja „Alpiniści dla WOŚP” narodziła się w 2020 r. w Trójmieście w okresie pandemii. Udało się wtedy w kilkanaście dni zorganizować takie wydarzenie w 18 miastach i 22 szpitalach. Przez 3 lata alpiniści odwiedzili ponad 50 szpitali w całej Polsce, malując setki uśmiechów na twarzach małych i dużych pacjentów oraz sympatyków akcji.
Z biegiem czasu angażuje się w nią co raz więcej osób. Od 3 lat aktywnie udzielają się druhny i druhowie OSP, ratownicy GOPR, a w tym roku dołączyła się również Państwowa Straż Pożarna oraz Operatorzy Samodzielnych Pododdziałów Kontr-terrorystycznych Policji.
 
Główną ideą akcji jest umilenie dzieciom ciężkich chwil, związanych z przebywaniem w szpitalu. Oprócz wszystkich wydarzeń, związanych z kolejnym Finałem WOŚP chodzi o zapamiętanie tego momentu – wizyty superbohaterów i stworzenie niezwykłych wspomnień w głowach dzieci.
W tym roku do wydarzenia przyłączyli się wykwalifikowani technicy dostępu linowego tzw. „Alpiniści przemysłowi” z OSP przy KM PSP w Grudziądzu i OSP KSRG Jabłonowo Pomorskie, którzy przebrani w stroje superbohaterów zjechali na linach z budynków naszego Szpitala i wykonali wielkie czerwone serca z piany.
Dzieci otrzymały również drobne upominki i mogły wczuć się w rolę prawdziwego strażaka. 
Mali pacjenci z Oddziału Pediatrii I i Kardiologii Dziecięcej oraz z Oddziału Psychiatrii Dzieci i Młodzieży mogły także wesprzeć zbliżający się 32. Finał WOŚP, kolorując  piękne plakaty Alpinistów przeznaczone na licytację. 
 
Alpiniści dla WOŚP, OSP przy KM PSP w Grudziądzu i OSP KSRG Jabłonowo Pomorskie jesteście niesamowici! 
Dziękujemy Wam z całego serca za wizytę w naszym Szpitalu i wspaniałą akcję! 
Uśmiechy, które wywołaliście na buziach naszych małych pacjentów są bezcenne!
Życzymy Wam dalszego zapału do tego co robicie! Bo to naprawdę niezwykłe! 

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy