31 lipca 2013

Program wykrywania zakażeń WZW typu B i C

Badania profilaktyczne

Regionalny Szpital Specjalistyczny im.dr W.Biegańskiego w Grudziądzu przystąpił do realizacji programu ?Program wykrywania zakażeń WZW B i C w województwie kujawsko-pomorskim? w zakresie przeprowadzania badań diagnostycznych krwi (w kierunku HBsAg i na obecność przeciwciał anty-HCV).

Program finansowany jest ze środków województwa kujawsko-pomorskiego oraz samorządów terytorialnych, które przystąpiły do jego realizacji.

Głównym celem działania jest zwiększenie wykrywalności bezobjawowych zakażeń wirusowego zapalenia wątroby typu B i C oraz zwiększenie świadomości zdrowotnej w zakresie zapobiegania zakażeniom HBV i HCV, a w konsekwencji zmniejszenie zapadalności i śmiertelności na marskość wątroby oraz raka wątroby.

Adresatami programu są osoby wielokrotnie hospitalizowane, zamieszkałe w województwie kujawsko-pomorskim, u których wcześniej nie stwierdzono wirusowego zapalenia wątroby.Program obejmuje wykonanie badań przesiewowych ? badania diagnostyczne krwi w kierunku HBsAg i na obecność przeciwciał anty-HCV.

Grudziądzki Szpital przeprowadzi badania dla mieszkańców miasta Grudziądza, Wąbrzeźna, powiatu grudziądzkiego, wąbrzeskiego (Gmina Wąbrzeźno) oraz Gminy Osie (powiat świecki).

Badania będzie wykonywał personel medyczny Laboratorium Analitycznego grudziądzkiego Szpitala. Miejscem poboru krwi do badań laboratoryjnych, dla mieszkańców Grudziądza i powiatu grudziądzkiego, jest laboratorium zlokalizowane przy ulicy Rydygiera 15/17 (blok B, I piętro). Nabór uczestników do programu prowadzą samorządy lokalne. Rejestracja dla mieszkańców Grudziądza pod nr tel. 56 45 10 306, dla mieszkańców powiatu grudziądzkiego pod nr tel. 56 45 14 431.
Natomiast dla pozostałych mieszkańców miejsce i termin poboru krwi są ustalone następująco:

Dla mieszkańców Gminy Osie:
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Gminna Przychodnia w Osiu,
ul. Dworcowa 7, dnia 06.08.2013 od godz. 8.00,
rejestracja nr tel. 52 33 29 540

Dla mieszkańców Wąbrzeźna:
Gimnazjum nr 1, ul.Wolności 11, Wąbrzeźno,
dnia 12.09.2013 oraz 26.09.2013 od godz. 8.00,
rejestracja nr tel. 56 688 45 18

Dla mieszkańców Gminy Wąbrzeźno:
Przychodnia Medycyny Rodzinnej, Sitno 37,
dnia 28.09.2013r, od godz. 9.00,
rejestracja nr tel. 56 687 75 50.

Samorządy terytorialne pokrywają 50 % kosztów przedmiotowych badań diagnostycznych, a pozostałe 50% pokrywa samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Udział w programie jest bezpłatny, nie jest potrzebne skierowanie. Świadczenia udzielane będą po okazaniu dowodu osobistego.

Zapraszamy do udziału w przedmiotowym programie.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy