3 sierpnia 2015

Program wykrywania zakażeń WZW typu B i C – 2015-08-03

Badania profilaktyczne

Zapraszamy osoby zamieszkałe w powiecie grudziądzkim na wzięcie udziału w programie wykrywania zakażeń WZW typu B i C.
Limit badań dla mieszkańców Grudziądza został wyczerpany.

Regionalny Szpital Specjalistyczny im.dr W. Biegańskiego w Grudziądzu już po raz trzeci przystąpił do realizacji Programu wykrywania zakażeń WZW B i C w województwie kujawsko-pomorskim, w zakresie przeprowadzania badań diagnostycznych krwi (w kierunku HBsAg i na obecność przeciwciał anty-HCV).

Program finansowany jest w 50 % ze środków województwa kujawsko-pomorskiego oraz w 50 % z budżetu samorządów terytorialnych, które przystąpiły do jego realizacji: Gmina – Miasto Grudziądz oraz Powiat Grudziądzki.

Głównym celem działania jest zwiększenie wykrywalności bezobjawowych zakażeń wirusowego zapalenia wątroby typu B i C oraz zwiększenie świadomości zdrowotnej      w zakresie zapobiegania zakażeniom HBV i HCV, a w konsekwencji zmniejszenie zapadalności i śmiertelności na marskość wątroby oraz raka wątroby.
    
Adresatami programu są osoby zamieszkałe w  powiecie grudziądzkim (100 osób), u których wcześniej nie stwierdzono wirusowego zapalenia wątroby.

Limit badań dla mieszkańców Grudziądza został wyczerpany. Są jeszcze miejsca dla mieszkańców powiatu grudziądzkiego.

Program realizuje personel medyczny Laboratorium Analitycznego grudziądzkiego Szpitala. Miejscem poboru krwi do badań jest powyżej wymienione laboratorium, zlokalizowane przy ulicy Rydygiera 15/17 (blok B, I piętro).    
 
   
Zapraszamy:
–    od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00 – 16.00
–    w soboty od godziny 10.00 do 14.00.

Nabór uczestników dla mieszkańców powiatu grudziądzkiego prowadzi samorząd lokalny, nr tel. 56 45 14 431 lub 56 45 14 443.

Dla pozostałych osób nie obowiązuje wcześniejsza rejestracja (ewentualny kontakt –              nr telefonu 56 641 45 89).

Udział w programie jest bezpłatny, nie jest potrzebne skierowanie. Świadczenia udzielane będą po okazaniu dowodu osobistego.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy