13 września 2013

Program wczesnego wykrywania tętniaka aorty brzusznej w grudziądzkim szpitalu – 2013-09-13

Regionalny Szpital Specjalistyczny im.dr W.Biegańskiego w Grudziądzu przystąpił do realizacji programu „Kujawsko-Pomorski Program Badań Przesiewowych w Kierunku Tętniaka Aorty Brzusznej”…

w zakresie przeprowadzenia badań przesiewowych (usg aorty brzusznej). Program finansowany jest ze środków województwa kujawsko-pomorskiego.
Głównym celem działania jest zwiększenie wczesnej wykrywalności tętniaków aorty brzusznej, a co się z tym wiąże także zmniejszenie śmiertelności związanej z jego pęknięciem oraz zmniejszenie umieralności związanej z operacją naprawczą.

Adresatami programu są mężczyźni w wieku 65 lat. Wiek badanych określony jest na podstawie roku urodzenia (w roku 2013 będzie to rocznik 1948).
Program obejmuje wykonanie 200 badań przesiewowych – usg aorty brzusznej u mężczyzn zamieszkałych w województwie kujawsko-pomorskim.
Badania wykonywane będą w Pracowni USG Zakładu Radiologii Ogólnej i Diagnostyki Obrazowej grudziądzkiego Szpitala, przy ulicy Rydygiera 15/17 (blok B. I piętro). Konieczna jest wcześniejsza rejestracja, nr telefonu 56-641-46-09. Na badanie nie jest potrzebne skierowanie.
Konieczny jest dokument tożsamości.
Program realizowany będzie do wyczerpania limitu, jednak nie dłużej niż do 06.12. 2013 roku

Proponowane badanie jest nieinwazyjne i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami dla zdrowia.
Zapraszamy Panów do udziału w przedmiotowym programie.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy