24 sierpnia 2015

Program wczesnego wykrywania tętniaka aorty brzusznej – 2015-08-24

Badania profilaktyczne

Program skierowany jest do mężczyzn w wieku od 65 do 74 roku życia, zamieszkałych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. Dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu przystąpił po raz kolejny do realizacji programu: „Kujawsko-Pomorski Program Badań Przesiewowych w Kierunku Tętniaka Aorty Brzusznej” w zakresie przeprowadzenia badań przesiewowych (usg aorty brzusznej). Program finansowany jest ze środków województwa kujawsko-pomorskiego.

Głównym celem działania jest zwiększenie wczesnej wykrywalności tętniaków aorty brzusznej,      a co się z tym wiąże także zmniejszenie śmiertelności związanej z jego pęknięciem oraz zmniejszenie umieralności związanej z operacją naprawczą. Proponowane badanie jest nieinwazyjne i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami dla zdrowia. Nie wymaga specjalnego przygotowania.
 
Program obejmuje wykonanie 200 badań przesiewowych – usg aorty brzusznej. Realizowany będzie do wyczerpania limitu, ale nie dłużej niż do 10.12. 2015 roku.

Adresatami  są  mężczyźni  w  wieku  od  65  do  74  roku  życia – mieszkańcy  województwa kujawsko-pomorskiego. Wiek badanych określony jest na podstawie roku urodzenia. 

Badania wykonywane będą w Pracowni USG Zakładu Radiologii Ogólnej i Diagnostyki Obrazowej grudziądzkiego Szpitala, przy ulicy Rydygiera 15/17. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja, nr telefonu 56-641-46 09.

Na badanie nie jest potrzebne skierowanie. Konieczny jest dokument tożsamości.

Zapraszamy Panów do udziału w przedmiotowym programie!

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy