28 listopada 2018

Prezydent Glamowski: – Od teraz jesteśmy jedną drużyną. Działamy na rzecz Szpitala i miasta

Prezydent powołał zespół kontrolny, który będzie weryfikował finanse Szpitala. Jego szefem został Piotr Drzymalski, prezes Geotermii Grudziądz.

Dziś w Szpitalu podczas specjalnej konferencji prasowej prezydent Grudziądza Maciej Glamowski poinformował o pierwszych zmianach wprowadzanych w naszej Lecznicy. 
– Po kilku dniach negocjacji podpisaliśmy porozumienie o współpracy z dyrektorem Jarosławem Boryniem – rozpoczął Maciej Glamowski. Prezydent podkreślił, że Szpital jest w trudnej sytuacji m. in. ze względu na zawieranie nowych kontraktów z personelem medycznym i wdrażanie programu naprawczego, który wymaga weryfikacji.
– Wydałem zarządzenie o powołaniu zespołu kontrolnego. Jego szefem został Piotr Drzymalski, który analizował już dokumenty Szpitala, zna program naprawczy, zna też opracowania firmy Formedis. Praca zespołu będzie polegała na współpracy dyrektorem Szpitala. Wszelkie dokumenty finansowe i zobowiązania będą musiały być weryfikowane przez pana Piotra Drzymalskiego – zapowiedział prezydent. – Na najbliższej sesji Rady Miejskiej przedstawimy też trzy uchwały dotyczące Szpitala. Pierwsza o rozpisaniu konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala. Kolejna o zmianach w Radzie Społecznej Szpitala. 
Ostatnia uchwała zmieni statut Szpitala. Zmiany są konieczne z powodu specyficznej sytuacji prawnej, w jakiej znalazła się Lecznica po rezygnacji z funkcji dyrektora Marka Nowaka.
<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fbieganski.org%2Fvideos%2F2018090008229619%2F&show_text=0&width=560″ width=”560″ height=”315″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allowFullScreen=”true”></iframe>
– Od teraz tworzymy razem jedną drużynę. Chcemy pracować razem na rzecz Szpitala i na rzecz miasta. Jestem pewien, że uda nam się wypracować wspólny plan wyjścia z trudnej sytuacji – dodał prezydent Maciej Glamowski.
– To dla mnie szczególny zaszczyt kierować zespołem, który ma pomagać dyrektorowi Boryniowi. Przed panem Boryniem trudne zadanie z powodu wygasania kontraktów medycznych. Będę się starał mu pomóc, będę opiniował plan naprawczy, będę wnosił uwagi i wnioski do niego. Cieszę się, że będę mógł pomóc. I nie oczekuję na szczególne względy – mówił z kolei Piotr Drzymalski. – Sytuacja w jakiej znaleźliśmy się nakazuje i determinuje zachowanie maksymalnie racjonalne. Będziemy się starali zapewnić jak najlepsze i najkorzystniejsze kontrakty medyczne na takich warunkach, jakie będą możliwe do zaakceptowania.
Zastępca dyrektora Szpitala Jarosław Boryń, który obecnie zarządza Lecznicą, zapewnił podczas konferencji, że wypłaty w Szpitalu nie są zagrożone. – Sytuacja jest, tak jak pan prezydent powiedział, poważna ale stabilna. Chciałbym też uspokoić personel i pacjentów. Ciągłość świadczeń medycznych nie jest zagrożona. Będziemy razem z personelem działać dla dobra miasta i pacjentów.
Zespół kontrolny pracę w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym rozpoczął już wczoraj. Poprosił o przygotowanie do wglądu pierwszych dokumentów i analiz finansowych.
tekst i fot.
Łukasz Ernestowicz

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy