8 lipca 2021

Pozytywne podsumowanie finansowe Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu za 2020 rok.

Konkursy i przetargi
Rada Miejska Grudziądza 25 czerwca br. przyjęła uchwałę o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego naszego Szpitala za 2020 rok, w którym odnotowano wzrost przychodów i dodatni wynik finansowy.
Rada Miejska Grudziądza 25 czerwca br. przyjęła uchwałę o zatwierdzeniu sprawozdania finansowego naszego Szpitala za 2020 rok, w którym odnotowano wzrost przychodów i dodatni wynik finansowy. O czym można przeczytać – javascript:nicTemp();
Rok 2020 dla naszego Szpitala, jak i dla całego systemu opieki zdrowotnej, był bardzo poważnym egzaminem z możliwości medycznych, organizacyjnych, finansowych 
i społecznych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu personelu medycznego i kadry niemedycznej Szpitala, intensywnej i dobrej współpracy z Miastem Grudziądz, 
z jednostkami samorządowymi i prywatnymi – egzamin zdaliśmy bardzo dobrze. Dziękuję wszystkim Pracownikom Szpitala, Urzędu Miejskiego, instytucji samorządowych, Partnerom i Przyjaciołom za ten czas współdziałania na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów z Grudziądza oraz całego Regionu – powiedział Maciej Hoppe, Dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Wł. Biegańskiego.
Nasz Szpital w minionym roku uzyskał wzrost przychodów oraz dodatni wynik finansowy. Osiągał sukcesy na polu nie tylko finansowym, ale również bieżącej działalności. Funkcjonowaliśmy jako szpital jednoimienny, pełniliśmy wiodącą rolę w zwalczaniu pandemii koronawirusa w województwie kujawsko-pomorskim. W szczycie trzeciej fali epidemii zapewniliśmy aż 500 miejsc dla pacjentów z wirusem SARS-CoV-2. Pełniliśmy funkcję trzeciego stopnia zabezpieczenia, co oznaczało, że kierowane były do nas także osoby zakażone, które dodatkowo wymagały leczenia specjalistycznego. 
Nasz Szpital odnotowuje  systematyczny wzrost nakładów inwestycyjnych, w tym  środków  pozyskanych z zewnętrznych źródeł finansowania, w szczególności z Ministerstwa Zdrowia, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, NFZ, Urzędu Marszałkowskiego i innych instytucji. Otrzymane dotacje w okresie pandemii finansowały i finansują ponad 24 projekty i działania. 
Oprócz tego Punkt Szczepień naszego Szpitala w dalszym ciągu realizuje masowe szczepienia przeciw COVID-19. Dotychczas wykonaliśmy już ponad 40 tys. szczepień.
Planujemy także rozwijać współpracę naukową i akademicką. W tym celu 21 kwietnia br. został m.in. podpisany List Intencyjny z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. 
     Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Pracownikom Szpitala, Urzędu Miejskiego, instytucji samorządowych, Partnerom i Przyjaciołom, którzy wspierają nas w naszym działaniach. 

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy