5 września 2007

Poznaj nowy szpital

Media o nas

Powrót do zdrowia w lepszych warunkach, komfortowy pobyt w szpitalu pierwsze zmiany już od przyszłego roku!

Czy to możliwe, że w przeciągu roku znacznie poprawią się standardy pobytu w szpitalu. Mieszkańcy Grudziądza i okolic przekonają się o tym już wkrótce. W związku z przeniesieniem do kompleksu przy ul. Rydygiera wszystkich oddziałów (do końca 2008 r.) zostanie zakupione nowe wyposażenie sal m. in. łóżka, materace, szafki, a także telewizory. Lista planowanych zakupów jest długa, a środkami musimy dysponować rozsądnie ? jednak zapewniam, że nasz szpital nie będzie odbiegać od standardów najlepszych szpitali w Polsce – mówi Szef Gabinetu Dyrektora Marzena Kołtacka.

Emocje wzbudza rozlokowanie poszczególnych oddziałów w nowym kompleksie szpitalnym.
Dziś prezentujemy plan zagospodarowania największego budynku. (Rysunek obok)

Kolejnym krokiem ku poprawie jest udział grudziądzkiego szpitala w projekcie PATH, którego organizatorami jest światowa Organizacja Zdrowia WHO i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Projekt ten kładzie nacisk na poprawę jakości funkcjonowania szpitali. Program PATH obejmuje kilka wymiarów m.in. efektywność kliniczną i bezpieczeństwo opieki a także zarządzanie z uwzględnieniem potrzeb otoczenia i orientacją na pacjenta – mówi szpitalny koordynator PATH Bożena Pawłowska. W dzisiejszych czasach coraz większe znaczenie mają opinie i uwagi pacjentów.

Na stronie internetowej www.szpital.grudziadz.net. można znaleźć wiele przydatnych informacji o poradniach i oddziałach , a także zabrać głos w dyskusji na forum internetowym i ocenić jakość opieki poprzez wypełnienie ankiety satysfakcji pacjenta. Akcja jest pilotowana przez Naczelną Pielęgniarkę. Wszystkie ankiety zarówno te wypełnione w oddziale jak i te internetowe są na bieżąco analizowane. Zależy nam by opinie i oceny szpitala były coraz lepsze, chcemy poznać oczekiwania pacjentów dlatego tak ważne jest wypełnianie ankiet – mówi Małgorzata Kufel.

(bozenpa)
Kuriet Grudziądzki numer 9(67) wrzesień 2007

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy