18 września 2011

Posiedzenie sejmiku wojewódzkiego

Media o nas

Od godziny 10:00 trwała dziś w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. W. Biegańskiego w Węgrowie XI sesja Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Nie bez przyczyny wybrano właśnie to miejsce na dzisiejsze spotkanie.
– Jednym z punktów obrad była prezentacja placówki, będącej udanym przykładem konsolidacji w publicznej służbie zdrowia informuje Beata Krzemińska, rzeczniczka Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.
Podczas poprzedniej sesji Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego w toruńskim Urzędzie Marszałkowskim bardzo wiele miejsca zajęła sprawa fuzji toruńskich szpitali. Pomysł włączenia do lecznicy na Bielanach Wojewódzkiego Ośrodka Lecznictwa Psychiatrycznego, Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego i Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przyniósł bowiem wiele kontrowersji. Kwestia ta budzi obawy szczególnie pracowników administracji, kierowców, pielęgniarek oraz pogotowia ratunkowego.
Bojąc się przede wszystkim utraty pracy, związki zawodowe już w czerwcu strajkowały, zbierały podpisy pod petycją w sprawie planowanej przez Urząd Marszałkowski fuzji, a także obradowały podczas spotkań, które odbywały się w Toruniu w dniach 24-26 sierpnia. Przewodniczył im wicemarszałek Edward Hartwich.

Realizujemy narodowy program

pakietu onkologicznego
Dowiedz się więcej

Szukasz informacji dotyczących hospitalizacji?

Sprawdź STREFĘ PACJENTA
Dowiedz się więcej

Śledź nas na Facebooku i Instagramie.

Jesteśmy zawsze blisko Ciebie

ul. Rydygiera 15/17, 86-300 Grudziądz

Zapraszamy do kontaktu
kancelaria@bieganski.org

Formularz kontaktowy